Reklama

Komańcza. Inscenizacja książki „Dzieci z Leszczynowej Górki” w Gminnym Ośrodku Kultury

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W tym roku Gminny Ośrodek Kultury w Komańczy zrealizował projekt pod nazwą „Znają dziadkowie, znają rodzice, a teraz my czytamy i na przedstawienie Was zapraszamy” w ramach programu Promocja czytelnictwa ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Projekt polegał na inscenizacji zapomnianej książki Marii Kownackiej i Zofii Malickiej pt. „Dzieci z Leszczynowej Górki”. Celem projektu było zachęcenie młodego pokolenia czytelników do odkrycia ponadczasowych wartości zawartych w twórczości Marii Kownackiej i Zofii Malickiej. Cel ten został w pełni osiągnięty poprzez zastosowanie nowoczesnej formy przekazu jaką było  opracowanie scenariusza, scenografii i wystawienie sztuki teatralnej pod kierunkiem aktora.

Dodatkowym elementem nawiązującym do utrwalenia zapomnianych wartości kulturowych była współpraca z artystką grającą na lirze korbowej. Ponadto w ramach realizacji projektu odbył się cykl spotkań seniorów z młodymi czytelnikami w Bibliotece Publicznej w Komańczy, w trakcie których została przybliżona osoba Marii Kownackiej i jej zapomniana twórczość jak „Plastusiowy Pamiętnik”, „Kajtkowe przygody”, „Rogaś w krainy Roztoki” czy „Kukuryku na ręczniku”.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy