Reklama

Kolejny Marsz Równości na Podkarpaciu. Gdzie tym razem się odbędzie?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: redakcja

Kolejny Marsz Równości na Podkarpaciu. Gdzie tym razem się odbędzie?  - Zdjęcie główne

foto redakcja

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Sanok był pierwszym miastem na Podkarpaciu, w którym w 2022 roku odbył się Marsz Równości społeczności LGBT+. Z poczatkiem września identyczne wydarzenie zaplanowano w kolejnym miejscu w naszym województwie.

Po dwuletniej przerwie Marsz Równości wraca do Rzeszowa. - Pójdziemy 10 września pod hasłem "Idziemy po równość i pokój" - informują organizatorzy.
- Nie tylko przedstawimy nasze postulaty dla społeczności LGBTQIA+, ale także zaapelujemy o wsparcie uchodźczyń i uchodźców z Ukrainy oraz pomoc finansową i humanitarną dla Ukrainy - zaznaczają. 

Tak było na I Marszu Równości w Sanoku: Tęczowy korowód przeszedł ulicami Sanoka. I Marsz Równości za nami [ZDJĘCIA+WIDEO] | I Marsz Równości w Sanoku [GALERIA 2] | I Marsz Równości w Sanoku [GALERIA 3]

Do dotychczasowych postulatów środowisk LGBT+ organizatorzy Marszu Równości w Rzeszowie dodają:

- Strefy anty-LGBT muszą zostać uchylone. Zarówno te przeciwko tzw. "ideologii lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych", jak i te ordoiurisowe karty przyjęte w celu zablokowania działań pomocowych wymienionych w warszawskiej "Deklaracji LGBT+" opracowanej przez organizację Miłość Nie Wyklucza i podpisanej przez Trzaskowskiego. 

- Równość małżeńską, włącznie z prawem adopcji dzieci.
 
- Rozszerzenie katalogu mowy nienawiści kodeksu karnego o orientację seksualną i tożsamość płciową. I konsekwentnego stosowania go wobec osób ze świata polityki, samorządu, organizacji pozarządowych, kościoła, mediów tradycyjnych i społecznościowych.
 
- Zastąpienie katechezy etyką oraz edukacją antydyskryminacyjną i seksualną opartą na standardach WHO.
 
- Prosta administracyjna procedura metrykalnego uzgodnienia płci, na podstawie oświadczenia, bez konieczności wędrówki po lekarzach. A także refundacji operacyjnej korekty płci.
 
- Opracowanie we współpracy z organizacjami LGBTQIA+ programów zdrowia psychicznego ze szczególnym uwzględnieniem osób LGBTQIA+. A także bezwzględny zakaz pseudonaukowej "terapii konwersyjnej".
 
 
 
Marsz Równości w Rzeszowie swoim patronatem objął prezydent Konrad Fijołek. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy