Reklama

Kłusownicy z Ukrainy zatrzymani podczas nielegalnego połowu ryb na tarlisku

Opublikowano: pon, 15 kwi 2019 11:14
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wczoraj 14 kwietnia w godzinach popołudniowych na rzece Sanoczek, strażnicy SSR zatrzymali do przybycia policji dwóch kłusowników.

Obywatele Ukrainy dokonywali nielegalnego połowu ryb na tarlisku świnki. Ryby łowili "na szarpaka". Wędki zastąpiły im kije wycięte z łozy uzbrojone w kilkanaście haczyków. 
W reklamówce mieli skłusowane ryby świnki szt. 3, jelce szt.4, udało się uratować 2 świnki, które w stanie żywym wypuszczono do wody.

 

W celu zapewnienia ochrony i trwałości biologicznej, dla większości gatunków ryb i innych zwierząt w Polsce i na świecie, zostały wyznaczone prawnie okresy ochronne, w których bezwzględnie nie można na nie polować, płoszyć, ani niszczyć ich siedzib. Okresy te pokrywają się z czasem procesów rozrodczych danego gatunku i są oczywiście zróżnicowane i dopasowane do ich natury biologicznej oraz liczebności. Wszelkie działania mające na celu zakłócenie okresów ochronnych, są nie tylko naruszeniem prawa natury ale także działaniem podlegającym sankcjom z punktu widzenia prawa karnego.

W czasie tarła świnki są pod ochroną. Jeszcze 20 lat temu prawdziwą plagą byli kłusownicy, którzy wykorzystywali okres tarła, ale ekologiczna edukacja oraz patrole zrobiły swoje i dziś to już rzadkość. Niestety zdarzają się jeszcze takie przypadki. 

 

 

 

Źródło: SSR w Sanoku

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE