Reklama

Kampania gminy - fałszywa krytyka i chaos informacyjny? Burmistrz o poszerzeniu granic Sanoka [VIDEO]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Kampania gminy - fałszywa krytyka i chaos informacyjny? Burmistrz o poszerzeniu granic Sanoka [VIDEO] - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Burmistrz Miasta Sanoka Tomasz Matuszewski opublikował dzisiaj film, na którym odnosi się do planu poszerzenia granic Sanoka. Nawiązuje w nim m.in. do działań władz Gminy Sanok.

Plan poszerzenia miasta Sanoka o 10 sąsiednich sołectw - 9 z Gminy Sanok (Bykowiec, Czerteża, Międzybrodzia, Płowiec, Sanoczka, Stróży Małych, Stróży Wielkich, Trepczy, Zabłociec) oraz jednego z Gminy Zagórz (Zahutynia) wywołał stanowczy sprzeciw zarówno wśród wielu mieszkańców wsi, jak i władz gmin.


Konsultacje społeczne zakończyły się już w Zahutyniu, gdzie ok. 98% mieszkańców opowiedziało się przeciwko. Niedługo poznamy także opinię mieszkańców Sanoka. Konsultacje w mieście kończą się już jutro! 

Czekam na opinie mieszkańców Sanoka. Jestem pewny, że połączenie sił z mieszkańcami najbliższych sołectw będzie dobrym początkiem, a wspólna praca, jaką razem wykonamy w kolejnych latach, przyniesie sukces nie tylko miastu, ale będzie też ważnym krokiem w rozwoju całego regionu.  

- mówi burmistrz miasta sanoka Tomasz Matuszewski

 

Konsultacje społeczne w Gminie Sanok będą trwały do 7 marca. 

Kampania gminy - fałszywa krytyka i chaos informacyjny?

Burmistrz miasta Sanoka Tomasz Matuszewski odniósł się do działań władz Wiejskiej Gminy Sanok, którzy nie podzielają entuzjazmu burmistrza i niejednokrotnie mówili, że są przeciwko włączeniu wsi do miasta.

Ich zdaniem, Gmina radzi sobie bardzo dobrze, a planowane poszerzenie granic miasta jest tylko próbą naprawy budżetu, kosztem sąsiednich sołectw. Zaznaczają również, że miasto nie jest w stanie wiele zaoferować przyłączonym miejscowościom. 

Urzędnicy gminy wiejskiej wyrażając swój sprzeciw wobec tej koncepcji zorganizowali kampanię, której celem nie było pokazanie dobrych stron obecnego porządku administracyjnego, ale w której głównie koncentrowano się na ostrej i świadomie fałszywie formułowanej krytyce strategii miasta. Ta kampania pochłonęła wiele środków, czasu i emergii. Wprowadziła też chaos informacyjny, na czym tracą - zarówno mieszkańcy miasta, jak i sąsiednich sołectw. W to wszystko zaangażowali się politycy, niedoinformowani co do przebiegu procedury poszerzenia granic. Nie spodziewałem się, że tak wiele osób przy tym przedsięwzięciu zechce gromadzić własny kapitał polityczny z myślą o najbliższych wyborach samorządowych czy parlamentarnych. 
- mówi Tomasz Matuszewski 

Nie tylko władze gminy są przeciwne, ale także wiele mieszkańców wsi, co szczególnie jasno wyrażano na protestach.  

Chce powiedzieć mieszkańcom sołectw, że wsłuchuję się uważnie w głosy ich przedstawicieli. Niektóre mnie przekonują, ponieważ brzmią szczerze i skupiają się na pokazaniu dorobku lokalnej społeczności. Inne - wręcz przeciwnie, ponieważ ich jedynym przesłaniem jest atak.
- mówi burmistrz  

 

Burmistrz odpowiada także na głosy krytyki, jakie niejednokrotnie wybrzmiały w stosunku do jego działań, np. przy budowie nowego mostu w Sanoku.  

Wiem jedno - za każdym razem, kiedy w Sanoku dzieje się coś dobrego, pozytywnego, dającego możliwość rozwoju, wówczas z tych samych środowiska podnoszą się głosy krytyki, próbujące przeszkodzić lub przynajmniej spowolnić takie działania. 
- mówi

 

Poszerzenie granic to trudna decyzja. W Sanoku dotychczas tylko mówiono o tym, natomiast brakowało odwagi, by konkretne działania wdrożyć. 
- dodaje burmitrz miasta sanoka Tomasz Matuszewski

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy