Reklama

Jak kość niezgody

Opublikowano:
Autor:

Jak kość niezgody - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkańcy Falejówki co roku oddają hołd poległym w walce za wolność ojczyzny 20 marca 1944 roku. Pomnik, który jednocześnie jest ich grobem, znajduje się na prywatnej posesji. Do tej pory uroczystości, które miały tam miejsce, organizowano dzięki dobrej woli właściciela działki. Niedługo może się to jednak zmienić.

Propozycji rozwiązań od władz gminy Sanok było już kilka. W grę wchodziło wykupienie kilku arów ziemi od właściciela, na której znajduje się pomnik. Mężczyzna się jednak nie zgodził. Kolejna dotyczyła zamiany. Okazało się, że jego posesja bezpośrednio graniczy z terenem należącym do gminy, na którym kilkadziesiąt lat temu mieścił się budynek szkoły, potem sklep i świetlica, a który teraz użytkują sąsiedzi mężczyzny. Ale i oni nie zgadzają się na zamianę.

Konflikt dotyczy działki o numerze 257, która przez mieszkańców nazywana jest wiejską. Mieści się zaraz przy drodze głównej.

– Gmina chciała je zamienić – mówi Krzysztof, mieszkaniec Falejówki. – Problem pojawił się jednak z innej strony. Okazało się, że nie posiadamy żadnego dokumentu, który potwierdzałby, że wioska jest właścicielem nieruchomości zawładniętej przez mieszkańców. W aktach figuruje jako mienie wiejskie, jednak to nic nie znaczy, bo nie ma oficjalnego wpisu w księgach wieczystych – tłumaczy.

Więcej w 39 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE