Reklama

Innowacyjny projekt w Zespole Szkół nr 3 w Sanoku

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Innowacyjny projekt w Zespole Szkół nr 3 w Sanoku - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zespół Szkół nr 3 w Sanoku jest jedną z 21 szkół ponadpodstawowych w województwie podkarpackim, która bierze udział w pilotażowym projekcie: ,,Widzę siebie w tym zawodzie. Nowoczesne technologie w poradnictwie zawodowym”.

Projekt realizowany jest przez Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie, a jego głównym zadaniem jest odpowiedź na potrzeby unowocześnienia i uatrakcyjnienia usług świadczonych przez urzędy pracy, czyli zachęcenia młodych osób do aktywnego korzystania ze wsparcia doradców zawodowych.

W projekcie biorą udział uczniowie klasy 4TB kształcący się w zawodach: technik mechatronik i technik mechanik. Za sobą mają już zajęcia teoretyczne, zaś 2 listopada br. czekają ich warsztaty z wykorzystaniem gogli VR. 

– Projekt, który realizujemy, z pewnością pozwoli na uatrakcyjnienie zajęć edukacyjnych z zakresu kształcenia ogólnego lub kształcenia w zawodzie – uważa Agnieszka Podkalicka, nauczyciel przedmiotów zawodowych i doradca zawodowy. – Nie od dziś wiemy bowiem, że kształcenie przez zajęcia praktyczne jest drogą do sukcesu. Już Konfucjusz mówił: „Wybierz sobie zawód, który lubisz, a całe życie nie będziesz musiał pracować”.

W ramach projektu powstało 45 filmów w rozszerzonej rzeczywistości z możliwością rozglądania się po odwiedzanym miejscu w trakcie krótkiej, wirtualnej podróży, podczas której można doświadczyć pracy specjalistów w ich codziennym otoczeniu. Powstało też 7 specjalistycznych aplikacji ukazujących zawody w 100% wirtualnej przestrzeni, gdzie uczeń, dzięki specjalnym kontrolerom, będzie mógł samodzielnie wykonywać czynności charakterystyczne dla danego zawodu.

– Naszym uczniom należy umiejętnie pomagać i pokazywać, jak dokonać wyboru zawodu w drodze do dorosłości – mówi Dariusz Święch, nauczyciel przedmiotów zawodowych mechanicznych. – Nowoczesne technologie są narzędziami, które sprawiają, że łatwiej jest dotrzeć do młodego człowieka, który na co dzień jest ich czynnym użytkownikiem.

W konferencji inaugurującej projekt, zorganizowanej 24 października br. w Rzeszowie, wziął udział Przemysław Czarnek, Minister Edukacji i Nauki. Minister  podkreślił, że świadomy wybór kierunku kształcenia przez uczniów to jeden z niezbędnych elementów skutecznie realizowanej edukacji, a wzmocnienie doradztwa zawodowego jest jednym z kluczowych obszarów zmian wdrażanych w kształceniu zawodowym.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy