Reklama

Ile na Podkarpaciu było w tym roku wypadków przy pracy?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: freepik

Ile na Podkarpaciu było w tym roku wypadków przy pracy? - Zdjęcie główne

foto freepik

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Korzystając z danych przygotowanych przez Urząd Statystyczny w Rzeszowie, jesteśmy w stanie stwierdzić, że rok 2021 był niestety bardziej obfity w wypadki niż poprzedni 2020. Równie przykra wiadomość, która wiąże się ze wzrostem wypadków, to także wzrost liczby śmiertelnych incydentów.

Podsumowanie przygotowane przez Urząd Statystyczny w Rzeszowie wskazuje aż 13,3% wzrost liczby wypadków w porówaniniu do 2020 roku. Odnotowano w naszym województwie aż 1820 wypadków, z czego w 689 przypadkach zostały poszkodowane kobiety, a w 1131 mężczyźni.

 

 

W województwie podkarpackim odnotowano 10 wypadków przy pracy ze skutkiem śmiertelnym i 7 wypadków ciężkich. Przeciętna liczba dni niezdolności do pracy w wyniku doznanych obrażeń wyniosła 36,8. Łączny wskaźnik incydentów w pracy wyniósł 2,95 w przeliczeniu na 1 tys. pracujących, co plasowało Podkarpacie na 3. miejscu w kraju. Najniższy wskaźnik wystąpił w województwie mazowieckim – 2,27, a najwyższy w województwie podlaskim – 4,36.

 

W okresie pierwszych trzech kwartałów 2021 roku, w porównaniu z tym samym okresem 2020 roku, w wypadkach przy pracy na Podkarpaciu zostało poszkodowanych o 214 osób więcej. Wypadków śmiertelnych było ponad 3-krotnie więcej, zmniejszyła się natomiast o 4 przypadki liczba osób, które uległy wypadkom ciężkim. Przeciętna liczba dni niezdolności do pracy pozostała na przybliżonym poziomie do poprzednich lat.

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy