Reklama

GMINA SANOK: Wsparcie dla gmin popegeerowskich. Jakie inwestycje zostaną dofinansowane?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: gov.pl

GMINA SANOK: Wsparcie dla gmin popegeerowskich. Jakie inwestycje zostaną dofinansowane?  - Zdjęcie główne

foto gov.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Sanok złożyła wnioski o uzyskanie środków z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 dla gmin, w których funkcjonowały PGR-y. Wnioski dotyczą 3 inwestycji realizowanych w Bykowcach, Stróżach Wielkich i Pakoszówce.

Wsparcie gmin popegeerowskich z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych to środki przeznaczone na sfinansowanie lub dofinansowanie inwestycji i zakupów inwestycyjnych w gminach, w których funkcjonowały niegdyś zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolnej, w wysokości od 50 tys. zł do 5 mln zł.


We wspomnianym naborze Gmina Sanok złożyła 3 wnioski o uzyskanie środków z przeznaczeniem na inwestycje realizowane w miejscowościach: Bykowce, Stróże Wielkie i Pakoszówka.

Wniosek nr 1: “Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości STRÓŻE WIELKIE”

– sieć kanalizacji obejmuje budowę 1 730 mb kanalizacji grawitacyjnej i 503 mb tłocznej wraz z przepompownią. Projekt uwzględnia instalację fotowoltaiczną o mocy 2,4 kW wspierająca pracę przepompowni. Instalacja wpłynie na zmniejszenie zużycia energii elektrycznej oraz emisję zanieczyszczeń. Planowane jest podłączenie 29 budynków.

Koszt inwestycji: 594 569,00 zł

Data rozpoczęcia inwestycji: marzec 2022 r.

Data zakończenia inwestycji: grudzień 2022 r.

 

Wniosek nr 2: “Budowa sieci wodociągowej wraz z przyłączami w miejscowości PAKOSZÓWKA i STRÓŻE WIELKIE”

– planowana jest budowa 25,55 km sieci. Zostaną wykonane dwie hydrofornie w Pakoszówce oraz hydrofornia ze zbiornikiem wody pitnej w Stróżach Wielkich. Ponadto przewiduje się montaż 3 szt. instalacji fotowoltaicznej  o mocy 2,4 kW każda, wspierającej funkcjonowanie układu sieci wodociągowej. Planowane jest przyłączenie 170 budynków mieszkalnych.

Koszt inwestycji: 2 797 394,00 zł

Data rozpoczęcia inwestycji: marzec 2022 r.

Data zakończenia inwestycji: listopad 2022 r.

 

Wniosek nr 3: “Przebudowa dróg gminnych wraz z oświetleniem w miejscowości BYKOWCE”

– przebudową zostanie objętych 15 ulic: Wiśniowa, Kwiatowa, Łany, Tarnowieckiej, Ogrodowa, Różana, Polanki, Zaremby, Kościelna, Jasna, Marii Spanily, Sanowa, Piaskowa, Zielona oraz Źródlana. Łączna długość ulic to 5,16 km. Projekt obejmuje wykonanie dodatkowo oświetlenia ulicznego w ilości 26 sztuk latarni z energooszczędnymi oprawami LED.

Koszt inwestycji: 1 607 937,00 zł

Data rozpoczęcia inwestycji: lipiec 2021 r.

Data zakończenia inwestycji: październik 2022 r.

 

Źródło: Gmina Sanok

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy