Reklama

SYGNAŁY CZYTELNIKÓW: Jak to spadnie komuś na głowę to go zabije [ZDJĘCIA+FILM]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pokazywaliśmy akcję zima na ulicach Sanoka a konkretnie na osiedlu Wójtostwo. W dalszym ciągu otrzymujemy zdjęcia i filmy z sanockich ulic. Dzisiaj otrzymaliśmy również sygnały dotyczące śniegu, ale nie na ulicach a na blokach mieszkalnych. Ogromne nawisy śniegu mogą komuś zrobić krzywdę.

Mieszkańcy proszą o nagłośnienie tematu, gdyż jak twierdzą, ich interwencje w tej sprawie nie przynoszą żadnych efektów, a zagrożenie jest ogromne. 


Czytaj także:

Witam

Zwracam się do państwa z prośbą o interwencję w sprawie zwisającego śniegu z dachu na blokach przy ul. Kopernika. Po mojej dwukrotnej interwencji w spółdzielni dostałem informację, że śnieg będzie na bieżąco strącany z dachu.  Jedyne co zostało zrobione to rozciągnięcie taśm od klatki do klatki i wywieszenie kartki z informacją, aby uważać na spadający śnieg. Prawdopodobnie nie zwracałbym się z tym do państwa gdyby nie spotkała mnie sytuacja sprzed 2 tygodni. Po wyjściu z klatki i przejściu może 5 metrów spadło tuż za mną dużo mniej śniegu oraz lodu, niż jest teraz na dachu... Trzeba wziąć pod uwagę, że w blokach mieszkają ludzie starsi dzieci itd. Różnie mogłoby się to skończyć jeśli tyle śniegu z lodem spadnie na kogoś. Spółdzielnia, jak widać sprawę bagatelizuje tak, jak i większość rzeczy, np. odśnieżanie parkingu przy w/w ulicy. Ostatnio i jedyny raz pług zsunął wszytko pod auta, tak jak jechał i teraz zaparkowanie gdziekolwiek graniczy z cudem, wypada samemu odśnieżyć parking. W załączniku załączam zdjęcia i proszę o podjęcie interwencji. Z góry dziękuję.

Kolejny nasz czytelnik z kolei mieszkający przy ulicy Poprzecznej wysłał nam filmik z krótkim zapytaniem: "Co z takimi zwiasami - kto je ma strącić?"

 


Kto odpowiada za zniszczenia zrobione przez śnieg, lód, spadające sople?

Za odśnieżanie dachu i jego utrzymanie odpowiada właściciel nieruchomości lub jego zarządca. W przypadku spółdzielni mieszkaniowych takim podmiotem jest oczywiście spółdzielnia. Nie ma tu znaczenia, czy ktoś ma spółdzielcze prawo do własności, czy jest to pełna własność, to spółdzielnia ponosi odpowiedzialność za dach i np. za to, by tak go zabezpieczyć, żeby sople lodu czy spadające z impetem nawisy śnieżne nie wyrządziły nikomu krzywdy i szkody. 

Odpowiedzialność właściciela lub zarządcy budynku (np. spółdzielni lub wspólnoty mieszkaniowej) za śnieg i sople wynika z art. 61 Prawa budowlanego:

Właściciel lub zarządca obiektu budowlanego jest obowiązany (...) zapewnić, dochowując należytej staranności, bezpieczne użytkowanie obiektu w razie wystąpienia czynników zewnętrznych odziaływujących na obiekt, związanych z działaniem człowieka lub sił natury, takich jak: wyładowania atmosferyczne, wstrząsy sejsmiczne, silne wiatry, intensywne opady atmosferyczne (...).

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy