Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzieli się czym, jest kryzys, system zarządzania kryzysowego, jak zapobiegać sytuacjom kryzysowym, czym jest łańcuch bezpieczeństwa, jak unikać zagrożeń związanych z użyciem substancji chemicznych, skażeniem radiologicznym oraz zagrożeniami związanymi z powstaniem pożaru, powodzi i zatoru na rzece.
Ponadto zapoznano się zasadami postępowania w przypadku zagrożenia sanitarno-epidemiologicznego, które z racji obecnie panującej pandemii koronawirusa jest tematem nr 1.
To już trzecie z cyklu 4-ech szkoleń, które Gmina Sanok realizuje w ramach zadania pn. „Poradnik postępowania w sytuacjach kryzysowych – cykl praktycznych zajęć dla mieszkańców powiatu sanockiego z zakresu właściwego postępowania w sytuacjach związanych z zagrożeniem”, mające na celu przeprowadzenie inicjatyw edukacyjnych w ramach II etapu koncepcji „Uniwersytet Samorządności” objętej „Podkarpackim Programem Odnowy Wsi na lata 2017-2020”, dofinansowanym ze środków budżetu Województwa podkarpackiego.
Źródło: Gmina Sanok