Reklama

GMINA BRZOZÓW: 24-latek zaatakował kolegę siekierą

Opublikowano:
Autor:

GMINA BRZOZÓW: 24-latek zaatakował kolegę siekierą - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Policjanci interweniowali wobec 24-latka, który zaatakował kolegę siekierą. Napastnik został zatrzymany i trafił do aresztu, gdyż jak się okazało był poszukiwany. Mężczyzna miał do odbycia karę pozbawienia wolności za inne przestępstwo. Kara nie ominie również 20-latka, który po tym jak został zraniony siekierą w dłoń, uszkodził młotkiem dwa samochody. Za swoje zachowanie mieszkańcy powiatu brzozowskiego odpowiedzą teraz przed sądem.

W sobotę, około godz. 22.30 policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu, do którego doszło na terenie jednej z posesji w gminie Brzozów. Z relacji zgłaszającego wynikało, że jego brat został uderzony w rękę siekierą przez swojego znajomego. Funkcjonariusze na miejscu zastali ratowników medycznych, którzy udzielali pomocy 20-latkowi. Mundurowi wstępnie ustalili, że został on zraniony przez 24-letniego właściciela posesji u którego wszyscy spożywali alkohol. Podczas spotkania doszło pomiędzy pokrzywdzonym, a sprawcą do kłótni, w czasie której starszy chwycił za siekierę, zamachnął się i uderzył 20-latka.

Po zatrzymaniu napastnika, w toku czynności, policjanci ustalili, że zatrzymany mężczyzna ma na swoim koncie jeszcze inne przestępstwa. Poza uszkodzeniem ciała 20-latka, odpowie on dodatkowo za kradzieże, których się dopuścił w ostatnim czasie na terenie powiatu brzozowskiego. Jego łupem padły m.in. koła samochodowe, kosa spalinowa i gotówka. Policjanci odzyskali większość skradzionych rzeczy.

Okazało się, że tej nocy doszło również do uszkodzenia dwóch samochodów zaparkowanych przy posesji na której odbywało się spotkanie. Funkcjonariusze ustalili, że odpowiedzialny za to jest 20-latek, który został zraniony siekierą. Mężczyzna uszkodził samochody młotkiem. Łączną wartość powstałych strat wyceniono na kwotę 2000 zł. 

Zatrzymany 24-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego usłyszał już zarzuty i trafił do aresztu, gdyż jak się okazało był wobec niego wystawiony nakaz doprowadzenia do odbycia kary pozbawienia wolności za inne przestępstwo.

Natomiast 20-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego odpowie za uszkodzenie samochodów. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do 5 lat. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE