Reklama

Gdzie pojechać, co zobaczyć – Aqua Lublin

Opublikowano: pon, 20 maj 2019 07:48
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wodne atrakcje przez okrągły rok – niezależnie od pogody. To miejsce przyciąga dzieci i dorosłych, można tu spędzić w zasadzie cały dzień.

Obiekt rzeczywiście robi wrażenie – wybudowany w przeciągu dwóch lat w grodzie nad Bystrzycą i oddany do użytkowania 15 października 2015 r. kompleks pływacki Aqua Lublin należy do najnowocześniejszych aquaparków w naszym kraju. Obiekt kosztujący 107 mln zł (dofinansowanie 36 mln zł z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki) jest czynny 7 dni w tygodniu od wczesnego rana aż do godz. 22. Jednocześnie z atrakcji wodnych może w nim korzystać 400 osób (ponad 4 tysiące dziennie), do tego dochodzą jeszcze inne ciekawe pomieszczenia służące rekreacji i aktywnemu spędzaniu czasu. Sam obiekt został nagrodzony w konkursie na Kryształową Cegłę w kategorii „Obiekty Sportowo-Rekreacyjne” w konkursie na najlepszą inwestycję budowlaną po obu stronach wschodniej granicy Unii Europejskiej.

Różnych basenów tutaj nie brakuje: jest olimpijski 50-metrowy z ruchomym dnem (trybuny mogą pomieścić 2100 widzów), są rekreacyjne, a także zewnętrzne oraz z hydromasażem. Basen olimpijski umożliwia rozgrywanie zawodów pływackich na poziomie międzynarodowym wysokiej rangi na krótkich i długich dystansach oraz rozgrywek piłki wodnej. Dwie zjeżdżalnie zewnętrzne mają długość 76 m oraz 116 m, zaś wewnętrzna zjeżdżalnia rodzinna 9 m. Zewnętrzny odkryty basen całoroczny ma podgrzewaną wodę. Niesamowite wrażenie robi również szyba umożliwiająca oglądanie basenu „od spodu”.

Dodatkowe atrakcje

To nie wszystkie możliwości spędzania tu czasu w sposób bardzo przyjemny. Amatorów wodnego relaksu kusi zespół saun – sauny mokre i 3 sauny suche – oraz grota lodowa. Kolejnymi atrakcjami są jacuzzi, rwąca rzeka, zjeżdżalnie, wodny plac zabaw oraz miejsca do ćwiczeń, czyli siłownia i fitness. W Dziecięcej Zatoce  w wydzielonej strefie znajdują się 3 niecki dla dzieci: płytki basen dla najmłodszych o temperaturze wody 30-32°C (jest tu parasol wodny, mała zjeżdżalnia i pochylnia wspinaczkowa na statek piracki), trochę głębszy basen rekreacyjny (z gejzerem powietrznym i masażem ściennym) oraz basen z ławeczkami powietrznymi o temperaturze wody 34-35°C. 
A gdyby komuś tego było jeszcze mało, to wraz z kompleksem wybudowano także hale – na miejscu jest Hala Lodowa (kryte lodowisko sportowo-rekreacyjne) będąca architektonicznym przedłużeniem Zespołu Pływalni oraz Akademia Małego Szofera (mini miasteczko drogowe oferujące najmłodszym możliwość zapoznania się z podstawami ruchu drogowego) i Miasteczko Ruchu Drogowego. 
Niedawno miałem możliwość zwiedzić i obejrzeć dokładnie ten ogromny kompleks sportowo-rekreacyjny. Byłem pod wrażeniem ogromu możliwości wodnego szaleństwa, rozmachu inwestycji oraz skali pomysłów towarzyszących aktywnemu wypoczynkowi. Liczby osób korzystających z obiektów od dnia otwarcia mogą rzeczywiście imponować.
Ta nowoczesna sportowo-rekreacyjna inwestycja, z wykorzystaniem zewnętrznych środków finansowych, z powodzeniem służy mieszkańcom nie tylko Lubelszczyzny.

Zdjęcia: Waldemar Szumny
Autor tekstów poza obowiązkami zawodowymi jest pasjonatem podróżowania. Wykorzystuje każdą okazję, aby poznać i udokumentować nowe ciekawe miejsca, ludzi i rzeczy. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE