Reklama

Gaude mater Polonia po raz kolejny rozbrzmiało na sanockiej Uczelni Państwowej [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 3 października Uczelnia Państwowa im. Jana Grodka w Sanoku zainaugurowała nowy rok akademicki 2022/2023. Studenci w obecności władz Uczelni i zaproszonych gości, przy akompaniamencie Górniczej Orkiestry Dętej PGNIG Sanok, udali się na uroczystą Mszę Świętą odprawioną w intencji społeczności akademickiej oraz słuchaczy Sanockiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Część oficjalna odbyła się w auli Uczelni, a poprowadził ją tradycyjnie Wojciech Pajestka. Przemówienie inauguracyjne wygłosił J.M. Rektor UP w Sanoku dr inż. Mateusz Kaczmarski.

– Inauguracja roku akademickiego 2022/2023 jest szczególnym wydarzeniem dla naszej społeczności akademickiej. Dynamicznie rozwijająca się Uczelnia Państwowa im. Jana Grodka w Sanoku ma istotny i stymulujący wpływ na rozwój gospodarczy Sanoka i południowo-wschodniej części województwa podkarpackiego. Misją Uczelni jest zapewnienie odpowiedniej oferty i warunków do studiowania, mających na celu zaspokojenie aspiracji edukacyjnych młodzieży i osób dorosłych, przygotowanie absolwentów do wejścia na rynek pracy, a także  do dalszego rozwoju zawodowego i naukowego oraz efektywnego funkcjonowania w życiu społecznym i gospodarczym Euroregionu Karpackiego.

– podkreślił Rektor. 

W sanockiej Uczelni kształci się około 1400 osób na studiach licencjackich, inżynierskich, magisterskich, podyplomowych, kursach specjalistycznych i specjalizacjach. Na pierwszy rok studiów przyjęto ponad 600 studentów.

W obecnym roku akademickim Uczelnia poszerzyła ofertę o nowe kierunki: fizjoterapię (jednolite studia magisterskie) oraz bezpieczeństwo wewnętrzne (studia licencjackie).

Uczelnię Państwową w Sanoku tworzą również słuchacze Sanockiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W ubiegłym roku akademickim było ich aż 125. Słuchacze uczestniczyli w różnych fakultetach, m.in. w zajęciach z języka angielskiego i niemieckiego, gimnastyce, zajęciach komputerowych, nauce języka polskiego (oferta skierowana do osób z Ukrainy).

W inauguracji roku akademickiego uczestniczył m.in. starosta Stanisław Chęć, który podkreślił, że sanocka Uczelnia rozwija się w bardzo szybkim tempie, poszerzając ofertę edukacyjną, odpowiadającą potrzebom regionalnego rynku pracy. Starosta życzył studentom i słuchaczom Sanockiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zdrowia, pomyślności, efektywnego zdobywania wiedzy i nowych umiejętności oraz rozwijania pasji.

Wydarzenie zakończył wykład prof. dr. hab. Sebastiana Skuza, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Finansów na temat finansów publicznych w okresie turbulencji.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy