Reklama

Funkcjonariusze Straży Granicznej gotowi by pomóc osobom w stanie hipotermii

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

Funkcjonariusze Straży Granicznej gotowi by pomóc osobom w stanie hipotermii - Zdjęcie główne

foto Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W realizowanych od listopada szkoleniach dla wzięło udział ponad 300 funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Mundurowi doskonalili umiejętności kluczowe podczas akcji ratujących zdrowie i życie ludzkie.

Kolejną już edycję szkolenia pt. „Pierwsza pomoc osobom wychłodzonym o różnym stopniu hipotermii” przeprowadzono w formie webinarium. Platforma wykorzystywana przez Bieszczadzki Oddział SG do prowadzenia szkoleń online w dobie pandemii, daje duże możliwości obustronnej komunikacji między prowadzącym spotkanie a uczestnikami. Pozwala na wykorzystanie wielu wirtualnych narzędzi szkoleniowych.

 

 

Podkarpaccy strażnicy graniczny licznie zgłosili się do szkolenia. Zdarzenia, jakie mogą wystąpić podczas służby oraz specyfika terenu i warunki, w jakich na co dzień funkcjonariusze BiOSG ochraniają granicę państwową, wymagają odpowiednich umiejętności i przygotowania. Funkcjonariusze niejednokrotnie uczestniczą w akcjach ratujących życie osób będących w stanie wychłodzenia.

 

Celem szkoleń jest przekazanie jak nawiększej ilości wiedzy oraz zaszczepienie świadomości jak ważne dla zdrowia i życia są czynności związane z termicznym zabezpieczeniem poszkodowanego oraz jego transportem w trudnych zimowych warunkach. 

 

 

Mundurowi z Bieszczadkiego Oddziału SG podczas zajęć poznali również dokładny algorytm postępowania z osobami znajdującymi się w różnych stopniach hipotermii. 

 

Prelegentami spotkań byli:

  • Pan Kamil Krechlik – szef szkolenia bieszczadzkiej Grupy GOPR,
  • Pan Rafał Kijanka — Dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu,
  • Pan Rafał Jakubowicz – przedstawiciel LPR – filia Sanok.
 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy