Reklama

FINAŁ WOŚP w Sanoku. Orkiestra gra!

Opublikowano:
Autor:

FINAŁ WOŚP w Sanoku. Orkiestra gra! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Finałowa impreza odbędzie się 13 stycznia na sanockim Rynku. Będą rockowe koncerty, aukcje ze sceny i pokaz sztucznych ogni. Finałowi towarzyszyć będzie wiele imprez sportowych i kulturalnych. Pierwsza odbędzie się już w najbliższy piątek.

Podczas finału na Rynku zostanie zorganizowane miasteczko ratownicze, w którym studenci PWSZ będą uczyć pierwszej pomocy. Swoje "stoiska" będą mieli także Łucznicy Sanoka - na Placu św. Jana, oraz morsy z klubu Hipotermia Sanok - na Placu Harcerskim przy Parku Miejskim będą mieli ustawiony basen, w którym każdy będzie mógł spróbować morsowania.

Biegaj i pomagaj

Podobnie jak w ubiegłym roku finałowi towarzyszyć będzie bieg "Policz się z cukrzycą" ze startem i metą na sanockim Rynku. Trasę zaplanuje himalaista i biegacz z Sanoka, Łukasz Łagożny. Każdy uczestnik biegu otrzyma pamiątkowy, ceramiczny, ręcznie wykonany medal. Zapisy na bieg trwają do 10 stycznia pod adresem [email protected]

Dzień Dawcy DKMS

W tym roku finałowi towarzyszyć będzie rejestracja potencjalnych dawców szpiku. Każdy, kto ma ukończone 18 lat i waży minimum 50 kilogramów, może zapisać się w bazie dawców Fundacji DKMS. Rejestracją kierować będzie Edyta Wilk, sanoczanka, dawczyni szpiku. Akcja odbędzie się 13 stycznia w Centrum Informacji Turystycznej przy Rynku w Sanoku. Procedura trwa zaledwie kilka minut, jest całkowicie bezbolesna i bezpieczna. Polega na wypełnieniu formularza i pobraniu materiału genetycznego z wnętrza policzka.

Orkiestra dla dzieci

W tym roku Orkiestra zbiera pieniądze na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami drugiego oraz trzeciego stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków.

Przez 26 lata dzięki wsparciu ofiarodawców Orkiestra wyposażyła w nowoczesny sprzęt medyczny setki szpitali w całej Polsce. Urządzenia z charakterystycznym czerwonym serduszkiem od kilku lat leczą najmłodszych także w sanockim, leskim i ustrzyckim szpitalu.

FINAŁ WOŚP W SANOKU:

21 grudnia
Orkiestrowa Aukcja Prac Plastycznych Powstałych w Kreatywni, godz. 17-20.
5 stycznia
– WOŚP-owy mecz hokeja na lodzie. II liga słowacka: Ciarko KH 58 Sanok – HK Sabinov, Arena Sanok, godz. 18
– WOŚP-owy koncert w PaniK, godz. 20.
6 stycznia
– WOŚP-owy Bal dla Seniorów – Klub Górnika, godz. 16
9 stycznia
– Zajęcia fitness w basenie dla seniorów, Centrum Rehabilitacji i Sportu w Sanoku, godz. 9
10 stycznia
– WOŚP-owy Turniej Planszowy – Restauracja „U Szwejka” w Sanoku, godz. 17.
– WOŚP-owe Zajęcia Jogi - PWSZ, godzina 17.
12 stycznia
– Maraton ZUMBY i pokaz Spartan, PWSZ, godz. 17-20
– Bal dla Dzieci organizowany przez MDK Sanok – Klub Górnika
13 stycznia
– Dzień Dawcy Szpiku, Centrum Informacji Turystycznej, godz. 13-18
– Koncert FTT Flamenco w Sanockim Domu Kultury, godz. 17
– Bieg „Policz się z cukrzycą”, start i meta na Rynku, godzina 13
– od godziny 16 do 22 koncerty i aukcje ze sceny, o godzinie 20 "światełko do nieba" – pokaz sztucznych ogni

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE