Reklama

Festiwal Kolęd i Pastorałek w Szkole Podstawowej nr 4 w Sanoku

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Festiwal Kolęd i Pastorałek w Szkole Podstawowej nr 4 w Sanoku - Zdjęcie główne

foto pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Organizatorem Festiwalu jest Szkoła Podstawowa nr 4 w Sanoku im. Ks. Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego. Kierownictwo eliminacji oraz Koncertu Finałowego Festiwalu sprawuje Marek Dziok. Nauczyciel muzyki, autor wielu piosenek dla dzieci, młodzieży i dorosłych, długoletni pracownik szkoły.

Pomysłodawca  organizowanego przed laty, legendarnego już sanockiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej „ZŁOTA NUTKA”. Pracujący pod opieką Pana Marka młodzi artyści, byli laureatami wielu prestiżowych festiwali piosenki w Polsce, oraz za granicą naszego Kraju. Kwintet wokalny z Zagórza prowadzony przez pana Marka został dwukrotnym laureatem I miejsca  w Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Jarosławiu, oraz licznych wyróżnień podczas innych polskich festiwali. Takie zespoły jak dawna formacja rockowa „Strefa Ciszy”, późniejsze zespoły dziecięce „Katarynka”, i „Mini Miss”.  Festiwale w Krakowie, Olecku, Koninie, Krynicy, Ustroniu nad Wisłą, Zamościu, Tomaszowie Lubelskim, Szczecinie, Zielonej Górze, słowackim Bardejowie, oraz dalekim Saratowie.  Dawne czasy, ale jakże piękne i pamiętane przez wielu sanoczan i Waszych Rodziców.


Warunki uczestnictwa w eleiminacjach

 Festiwal Kolęd i Pastorałek ma formułę konkursu. Tegoroczna edycja Festiwalu przeznaczona jest wyłącznie dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 w Sanoku a mogą wziąć w nim udział wyłącznie soliści i oczywiście solistki.

Warunkiem uczestnictwa w eliminacjach jest zaprezentowanie dwóch kolęd lub pastorałek w języku polskim. Organizatorzy zapewniają uczestnikom Festiwalu obsługę akustyczną, pomoc muzyczną, doskonałe nagłośnienie oraz warsztaty wokalne z dziedziny emisji głosu.

 Warunki uczestnictwa w konkursie

Uczestnicy eliminacji do Festiwalu zobowiązani są do zaprezentowania dwóch dowolnie wybranych kolęd lub pastorałek jednak ilość wykonywanych zwrotek we wszystkich utworach należy ograniczyć do trzech. Oczywiście mile widziane będą własne kompozycje oraz teksty.


PRZEBIEG FESTIWALU

Festiwal będzie składał się z dwóch etapów:

 ETAP I: Przesłuchania eliminacyjne.

Na przesłuchania eliminacyjne zapraszamy w godzinach pracy biblioteki szkolnej do Marka Dzioka.

Planowany termin Koncertu Finałowego – Styczeń 2023 roku na estradzie Szkoły Podstawowej nr 4 w Sanoku.  Dokładny termin zostanie podany na stronie SP 4.

Organizator zaprasza serdecznie do współpracy Rodziców występujących dzieci. Każda pomoc z Waszej strony jest zawsze wspaniała, mile widziana i bezwzględnie potrzebna.

REGULAMIN JURY

W skład jury nie wchodzą osoby związane w żaden sposób z uczestnikami. Jury ocenia prezentacje w skali od 1 do 10 punktów za każdy utwór.

Oceny członków jury są tajne. Werdykty wydane na podstawie ocen jury są ostateczne.

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA

Powołane przez Organizatorów jury może przyznać:

GRAND PRIX FESTIWALU

trzy nagrody /I, II, III miejsce/ w kategoriach wiekowych: klasy 1-3, 4-6, oraz 7-8. Nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie tradycyjnej i współczesnej polskiej kolędy i pastorałki,

wyróżnienia w poszczególnych kategoriach.

Jury Festiwalu może w oparciu o ostateczną punktację zmienić układ nagród i wyróżnień.

Niezależnie od ww. nagród mogą być ufundowane dodatkowe nagrody specjalne ufundowane przez Dyrekcję Szkoły, oraz Rodziców.

Nagrody rzeczowe i wyróżnienia zostaną wręczone podczas Koncertu Galowego.

 Serdecznie Zapraszamy!!!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy