Reklama

Festiwal Kolęd i Pastorałek w Szkole Podstawowej nr 4 w Sanoku [ZDJĘCIA,WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Szkole Podstawowej nr 4 im. Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego w Sanoku odbył się Festiwal Kolęd i Pastorałek. Pomysłodawcą i organizatorem festiwalu był wieloletni nauczyciel muzyki tejże szkoły Marek Dziok. Wczoraj w auli odbył się uroczy wieczór festiwalowy.

Już od progu szkoły dało się zauważyć podniosłość Festiwalu. Młodzi artyści, bardzo przezywali swój występ, nie mogąc doczekać się już początku imprezy. Warto dodać, że przez całe ferie ćwiczyli swoje utwory, spotykając się regularnie na próbach w szkole. Gdy światła zgasły emocje sięgnęły zenitu. Wtedy z pomocą przyszedł Marek Dziok, mentor i przewodnik muzyczny dzieci. 

Witam Państwa serdecznie. Trochę nieoficjalnie, bo to oficjalne otwarcie będzie za chwilę. Najpierw taka moja niespodzianka dla tych wspaniałych dzieciaków, z którymi od połowy ferii pracowaliśmy. Ponieważ temu, kto występuje jako pierwszy, jest zawsze najtrudniej, bo bierze na siebie ciężar tremy, to postanowiłem trochę tą tremę z was zdjąć i zaśpiewać jako pierwszy

- przywitał ze sceny wszystkich Marek Dziok. 

Później na scenie pojawili się Krystyna Stec - Lenart i Grzegorz Buczek, którzy oficjalnie otworzyli Festiwal i przez cały wieczór wyśmienicie prowadzili konferansjerkę. 

Zaproszono na scenę kolejno wykonawców. Rodzice i przybyli goście gromkimi brawami nagradzali każdego z wykonawców. Po przesłuchaniu ostatniej z wokalistek jury udało się na obrady. 

Szanowni Państwo, zważywszy na bardzo wyrównany i bardzo wysoki poziom wszystkich wykonawców, jury w obecnym tu składzie postanowiło nie przyznawać ani pierwszej, ani drugiej, ani tez trzeciej nagrody, ani żadnego wyróżnienia. Nie chcemy z tego pięknego wieczoru kolęd wyłaniać zwycięzców i pokonanych. Dlatego postanowiliśmy przyznać wszystkim uczestnikom, którzy tak pięknie dzisiaj zaprezentowali się na tej scenie tytuły laureatów

- powiedział dyrektor szkoły Marek Wojtowicz. 

Na koniec dyrektor obiecał, że był to pierwszy, pilotażowy festiwal, ale nie ostatni, a jego formuła zostanie na stałe zapisana do kalendarza imprez szkolnych i zacytował słowa Johanna Wolfganga von Goethego:

Gdzie słyszysz śpiew – tam wchodź, Tam dobre serca mają. Źli ludzie – wierzaj mi – Ci nigdy nie śpiewają.

Relacja z Festiwalu dostępna jest na naszym Facebooku.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy