Reklama

Fałszywym prawem jazdy próbował uzasadnić cel podróży

Opublikowano: pt, 18 sty 2019 15:11
Autor:

Fałszywym prawem jazdy próbował uzasadnić cel podróży - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Strażnicy graniczni z przejścia w Medyce ujawnili kolejne fałszywe prawo jazdy. Obywatel Ukrainy przedstawił je jako dokument uzasadniający cel wjazdu.

17 stycznia, w trakcie kontroli ukraińskiego busa wjeżdżającego do Polski, jeden z pasażerów,  48-letni obywatel Ukrainy przedstawił do kontroli paszport wraz z wizą krajową uprawniająca do podjęcia pracy. W związku z faktem, że cudzoziemiec zamierzał pracować jako kierowca, do kontroli przedstawił również ukraińskie prawo jazdy.

Funkcjonariusz SG sprawdzający dokument nabrał podejrzeń co do jego autentyczności. Z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu szybko potwierdził, że dokument został podrobiony na wzór oryginalnego.

Straż Graniczna prowadzi dalsze czynności w sprawie.

W 2019 roku to już piąte fałszywe prawo jazdy ujawnione na podkarpackich przejściach granicznych. W minionym roku strażnicy graniczni z Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali 234 fałszywe dokumenty, mające potwierdzać rzekome uprawnienia do kierowania pojazdów. Podobnie jak w opisywanym przypadku, najczęściej fałszywki miały uzasadniać cel wjazdu cudzoziemców do Polski.

 

BiOSG

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE