Reklama

Emilka, która kocha skrzypce

Opublikowano:
Autor:

Emilka, która kocha skrzypce - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Emilia Linka, młodziutka skrzypaczka z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Sanoku, otrzymała III nagrodę w prestiżowym VI Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym "Vivaldi 340", który odbywał się w dniach 18-21 kwietnia w Wieliczce.

W konkursie wzięło udział dwustu młodych uczestników z Polski, Austrii, Białorusi, Norwegii i Ukrainy. Uczennica klasy skrzypiec Grażyny Dziok zaprezentowała się w najliczniejszej, 66-osobowej grupie wiekowej. Wykonała Koncert g-moll Antonio Vivaldiego oraz wirtuozowski utwór Henryka Wieniawskiego  "Obertas". Emilce akompaniował Tomasz Putrzyński.

W jury konkursu zasiadali znakomici skrzypkowie: prof. Marek Szwarc z Uniwersytetu Muzycznego w  Warszawie, prof. Łukasz Błaszczyk z Akademii Muzycznej w Łodzi oraz kompozytorka Ewa Iwan.

Grażyna Dziok jest bardzo dumna ze swojej wychowanki:

- Emilia to utalentowana dziewczynka, która znakomicie radzi sobie na scenie. Oczywiście występy na tak poważnych konkursach poprzedzone są godzinami ćwiczeń, lekcji i prób. Konieczne jest zaangażowanie ze strony ucznia, jego rodziców i nauczyciela. Talent i praca to najlepsze połączenie. Emilka, mimo młodego wieku, ma już za sobą sukcesy na kilku ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach. Gra na instrumencie lutniczym, wykonanym przez swojego tatę, lutnika, pana Tomasza Linkę. Kocha swoje skrzypce, angażuje się w pracę i poznaje trudne arkana techniki gry na tym wspaniałym instrumencie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE