Reklama

Ekstremalna Droga Krzyżowa w Sanoku. Zapisz się i zmień swoje życie!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: edk.org.pl

Ekstremalna Droga Krzyżowa w Sanoku. Zapisz się i zmień swoje życie! - Zdjęcie główne

foto edk.org.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości EDK odpowiada na podstawowy problem wielu ludzi. Nie są zadowoleni z tego, jak wygląda ich życie. Jednak boją się zmiany – nie chcą utracić tego, co mają. Mają swoją strefę komfortu, w środku której jest dużo nierozwiązanych problemów. Kiedy jednak człowiek raz przekroczy te granice, właśnie w czasie EDK, może uwierzyć w to, że jest w stanie zmienić swoje życie.

Już 31 marca br. rozpocznie się kolejna edycja Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. W Sanoku zorganizowane zostały trzy trasy o długościach: 19 km, 30 km i 38 km.

 

 

Skąd się wzięła EDK

Powstała w 2009 roku w środowisku ks. Jacka WIOSNY Stryczka. Pomysł był odpowiedzią na kryzys męskości i kryzys konsumpcjonizmu. EDK nie dogadza, ale wymaga. Proponuje przekraczanie własnych ograniczeń. 40 km oznacza, że ma być daleko. Nocą, być poza strefą komfortu (np. snu). Samotnie lub w skupieniu, bo to czas na własne przemyślenia. Okazało się, że działa.

Ile osób było na EDK

W 2019 roku było blisko 100 tys. Przede wszystkim w Polsce, ale również w kilkudziesięciu krajach na świecie. EDK to jeden z najszybciej rozwijających się ruchów religijnych na świecie.

‍Jak dobrze przeżyć EDK

Najważniejsze jest pragnienie zmiany. Nocna droga jest tylko narzędziem. Jest to czas na skupienie, samotność. Rozważania stacji drogi krzyżowej są inspiracją do przemyśleń. Obowiązuje milczenie.

Iść samemu, czy z kimś

EDK to doświadczenie osobiste. Nie jest to pielgrzymka, nocna przygoda. Można iść samemu. Można wybrać się w dwie, lub kilka osób. Należy jednak umówić się wtedy, że w czasie drogi obowiązuje milczenie.

Jak zaplanować EDK

Na stronie EDK i w aplikacji można znaleźć i wybrać dla siebie trasę. W drodze można kierować śladem GPS korzystając z telefonu. Trzeba wtedy zabezpieczyć się powerbankiem. Dobrze też jest wydrukować sobie opis trasy.

Bezpieczeństwo na trasie

O bezpieczeństwo należy zadbać samemu. Zasady są podobne jak na szlakach turystycznych. Można wybrać się z kimś. Dobrze jest umówić się z kimś bliskim na ewentualny kontakt telefoniczny.

Co to znaczy ekstremalnie

To znaczy daleko. 40 km, może być więcej. Lub 30 km i 500 m przewyższenia. Jeśli dla kogoś to mało, może oczywiście iść więcej. Zawsze należy pamiętać jednak, ze to nie sport, ale wydarzenie duchowe.

Co zrobić, gdy 40 km to za daleko

EDK nie jest dla wszystkich. Tak, jak maraton. Zawsze należy trenować, by dać z siebie więcej. Jeśli ktoś wyruszy na trasę i nie ma już siły, może zejść z trasy.

Jaki jest cel nocnej wyprawy

Stanie się pięknym człowiekiem. Czyli takim, z którym inni chcą spędzać czas. EDK wyrywa ze schematów. Pozwala się zmienić. 

 

W Sanoku nabożeństwo rozpocznie się Mszą świętą w Kaplicy pw. św. Maksymiliana o godz. 20.00, a następnie będzie możliwość wyboru trzech tras:
  • Świątynie miasta (30 km)
Sanok-Stroże-Płowce-Trepcza-Olchowce-Sanok
suma podejść: 622m
szczegóły trasy (kliknij)

  • Góry Słonne (38 km)
Sanok-Liszna-Tyrawa Solna-Siemuszowa-Hołuczków-Wujskie-Olchowce-Sanok
suma podejść: 1111m
szczegóły trasy (kliknij)

  • Międzybrodzie (19 km)
suma podejść: 1011m
szczegóły trasy (kliknij)

ZAPISY (kliknij)

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy