Reklama

Eko piknik w I LO

Opublikowano:
Autor:

Eko piknik w I LO - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 26 kwietnia w I Liceum Ogólnokształcącym w Sanoku odbył się Piknik Ekologiczny. Wzięła nim udział nie tylko społeczność szkolna, lecz również zaproszeni goście – ponad 280 uczniów klas III gimnazjów z powiatu sanockiego.

Zaproszeni goście uczestniczyli w interdyscyplinarnym konkursie, składającym się z kilkunastu zadań, wymagających różnorodnej wiedzy, umiejętności, entuzjazmu oraz pasji odkrywczej. Zawodnicy podzieleni na kilkuosobowe grupy przygotowywali plakat promujący ochronę środowiska, uczestniczyli w karaoke, śpiewając piosenki o tematyce ekologicznej, budowali wieże z papieru, a także próbowali znaleźć wyjście z escape room`ów - matematycznego, geograficznego i historycznego. Całości dopełniały konkurencje sportowe oraz poczęstunek eko: kiełbaski z ogniska przygotowanego w ogródku przy kaplicy św. Maksymiliana przez ks. Jacka Michno.

W tle konkursowych zmagań odbywało się zwiedzanie szkoły i poznawanie jej oferty edukacyjnej. Podczas finału na szkolnej hali sportowej ogłoszono zwycięzców konkursowych zmagań, którzy otrzymali nagrody ufundowane przez sponsora eko pikniku – Konsorcjum Olejów Przepracowanych. Na pożegnanie wszyscy uczestnicy pikniku zaśpiewali eko wersję znanego przeboju Przez Twe oczy zielone, a niektórzy nawet dali się porwać tanecznym rytmom na parkiet.

Przedłużeniem tego pikniku są dwa konkursy, które będą rozstrzygnięte we wrześniu. Ekologiczny konkurs fotograficzny EkoFoto jest skierowany indywidualnie do uczniów. Natomiast konkurs na zbiórkę makulatury skierowany jest do szkół. Zwycięzcy otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe, ufundowane przez wymienioną wcześniej firmę – Konsorcjum Olejów Przepracowanych, której serdecznie dziękują organizatorzy pikniku.

- Sądzę, że udało nam się połączyć promowanie eko postaw i akcję informacyjną na temat naszej szkoły z fantastyczną zabawą – podsumowała Ewa Mazepa, koordynatorka przedsięwzięcia.

Następne takie wydarzenie już za rok – zapraszamy do I LO im. KEN w Sanoku!

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE