Reklama

Dzień bezpiecznego kierowcy w Zagórzu [FOTO]

Opublikowano: pt, 26 lip 2019 16:13
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wczoraj w Zagórzu odbył się Dzień Bezpiecznego Kierowcy. Organizatorem była parafia p.w. Św. Józefa Rzemieślnika, Krajowe Duszpasterstwo Kierowców KEP i fundacja Krzysztofa Hołowczyca – Fundacja Kierowca Bezpieczny. Wydarzenie wpisuje się w XX Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa 21 – 28 lipca 2019 r. pod patronatem MIVA Polska. W imprezie brali udział również policjanci, którzy prowadzili działania profilaktyczne.

Dzień Bezpiecznego Kierowcy rozpoczęła msza pod przewodnictwem Metropolity Przemyskiego ks. Abp. Adama Szala w Kościele p.w. św. Józefa Rzemieślnika w Zagórzu. Wierni modlili się w intencji kierowców, ofiar wypadków drogowych oraz bezpieczeństwa na drodze. Zwieńczeniem było poświęcenie pojazdów.

W dalszej części obchodów, na placu przy Szkole Podstawowej nr 2 w Zagórzu, odbył się piknik poświęcony bezpieczeństwu na drodze. Poszczególne instytucje oraz formacje mundurowe na swoich stoiskach tematycznych prezentowały sprzęt służbowy oraz odpowiadały na pytania uczestników. Zainteresowani mieli okazję skorzystać z symulatora dachowania i symulatora zderzeń, które prezentowali pracownicy krośnieńskiego WORD-u i na własnej skórze przekonać się, jakie mogą być konsekwencje wypadków drogowych. Kolejną atrakcją był pokaz ratownictwa drogowego w wykonaniu strażaków, a także prezentacja sprzętu będącego na wyposażeniu ITD oraz KAS.

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie oraz z sanockiej jednostki przygotowali edukacyjne pokazy dotyczące bezpieczeństwa w ruch drogowym oraz przypomnieli Dekalog Kierowcy.

Na policyjnych stanowiskach promowana była również Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz profilaktyka uzależnień. Policjantki z Zespołu Profilaktyki Społecznej z sanockiej jednostki, w ramach kampanii przeciwko używaniu dopalaczy, przestrzegały przed używaniem środków psychoaktywnych, ze wskazaniem na konsekwencje prawne i zdrowotne. Zwracały uwagę również na kierujących, którzy pod wpływem substancji psychoaktywnych stanowią ogromne zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się konie policyjne oraz radiowozy i motocykl.

 

KPP Sanok

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE