reklama

Dwukrotnie uciekał ze szpitala. Znaleźli go dzięki dronom

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Podkarpacka Policja

Dwukrotnie uciekał ze szpitala. Znaleźli go dzięki dronom - Zdjęcie główne

Uciekinier ze szpitala znaleziony | foto Podkarpacka Policja

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościPolicjanci wraz ze strażakami i ratownikami GOPR w czwartek 14 marca w godzinach nocnych odnaleźli  34-letniego mężczyznę, który próbował uciec ze szpitala i ukrywał się przed poszukującymi go osobami. W akcji poszukiwawczej udział wzięło ponad 100 osób. Ostatecznie udało się skutecznie odnaleźć zaginionego.
reklama

Mężczyzna został przyjęty do szpitala w środę, 13 marca. Już tej samej nocy podjął próbę ucieczki. Po raz pierwszy został odnaleziony w swoim miejscu zamieszkania, skąd ponownie trafił do placówki medycznej. Drugą próbę ucieczki podjął w czwartek 14 marca około południa.

Z uwagi na stan zdrowia 34-latka, policjanci zorganizowali akcję poszukiwawczą. W poszukiwaniach brali udział strażacy PSP, jednostki OSP z okolic oraz ratownicy GOPR z Bieszczadów, wykorzystujący drona. To dzięki tej technologii udało się około godziny 23 zlokalizować poszukiwanego mężczyznę, który został ponownie przetransportowany do placówki medycznej.

Kryzys emocjonalny może dotknąć każdego z nas. Ważne jest, aby znać dostępne źródła wsparcia lub umieć wesprzeć innych w trudnych sytuacjach. Warto pamiętać o numerach kontaktowych do specjalistów:

reklama

- 116 123 - bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych
- 800 12 12 12 - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka
- 116 111 - bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży
- 800 70 22 22 - Centrum Wsparcia dla Osób w Kryzysie psychicznym
- 112 – numer alarmowy

Jak rozpoznać i pomoć osobie w kryzysie psychicznym?

Rozpoznanie, że ktoś w naszym otoczeniu może przeżywać kryzys psychiczny, jest pierwszym krokiem do udzielenia mu wsparcia. Kryzys psychiczny może objawiać się na wiele sposobów, ale istnieje kilka powszechnych sygnałów, na które warto zwrócić uwagę:

reklama

  • Znaczące zmiany w zachowaniu lub nastroju: Nagłe zmiany w zachowaniu, takie jak wycofanie się z życia społecznego, brak zainteresowania aktywnościami, które wcześniej sprawiały przyjemność, lub nietypowe dla danej osoby wybuchy złości, mogą być sygnałem problemów.

  • Ekspresja myśli samobójczych: Wypowiedzi dotyczące samobójstwa lub śmierci, nawet jeśli wydają się być żartem, nigdy nie powinny być ignorowane.

  • Zmiany w nawykach jedzenia i spania: Znaczne zmiany w apetycie lub wzorcach snu, takie jak chroniczna bezsenność lub nadmierna potrzeba snu, mogą wskazywać na kryzys.

  • Zwiększone poczucie beznadziejności lub bezradności: Wyraźne wyrażanie poczucia, że sytuacje są beznadziejne lub że nie ma wyjścia z obecnej sytuacji.

  • reklama

  • Zaniedbywanie higieny osobistej: Gdy ktoś przestaje dbać o swoją osobistą higienę, może to być znak, że boryka się z problemami psychicznymi.

  • Jeśli zauważysz u kogoś takie sygnały, oto kilka sposobów, w jaki możesz pomóc:

    • Słuchaj bez oceniania: Daj tej osobie przestrzeń do wyrażenia swoich uczuć i myśli. Często sama możliwość mówienia o problemach może przynieść ulgę.

  • Zaproponuj pomoc w znalezieniu profesjonalnego wsparcia: Możesz zaproponować pomoc w umówieniu wizyty u specjalisty lub towarzyszenie w drodze na konsultację.

  • Pokaż, że dbasz: Czasem wystarczy pokazać, że jesteś obok i że Ci zależy. Małe gesty, jak wspólne spędzanie czasu czy proste „Jak się czujesz?” mogą wiele znaczyć.

  • reklama

  • Informuj się: Poznaj dostępne lokalne zasoby wsparcia, takie jak infolinie kryzysowe, centra zdrowia psychicznego czy grupy wsparcia, aby móc je polecić, gdy będzie to potrzebne.

  • Zachowaj spokój: Postaraj się zachować spokój i nie panikować, nawet jeśli informacje, które otrzymujesz, są niepokojące. Twoja stabilność może przynieść poczucie bezpieczeństwa.

  • reklama
    reklama
    Udostępnij na:
    Facebook
    wróć na stronę główną

    ZALOGUJ SIĘ

    Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

    e-mail
    hasło

    Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

    reklama
    Komentarze (0)

    Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

    Wczytywanie komentarzy
    reklama
    reklama
    logo