Reklama

Dwie duże inicjatywy związane ze wzmocnieniem zasobu mieszkaniowego w Sanoku [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Podczas sesji Rady Miasta, która odbyła się 30 czerwca przedstawiona została informacja nt. funkcjonowania Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej "Południe". Prezes spółki Adam Drozd podzielił się m.in. wizualizacją bloków, które miasto planujemy wybudować w ramach spółki przy ul. Konarskiego.

Powstała już koncepcja zabudowy wraz z planem zagospodarowania przestrzennego. Wstępnie miały powstać tam 64 mieszkania, jednak po analizie sytuacji korzystniejsze będzie wybudowanie ok. 90 mieszkań. W planach jest budowa osiedla z 3 budynkami, w każdym powstanie ok. 30 mieszkań, a średnia ich wielkość wynosi 44 m2. Kilka mieszkań będzie miało metraż ok 60 m2, zaś projekt przewiduje też kilka kawalerek i lokale przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością.
W planach są też budowa parkingu, garaży podziemnych oraz zagospodarowanie terenu. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem i uda się uzyskać wsparcie finansowe z Banku Gospodarstwa Krajowego, jeszcze w tym roku ogłoszony zostanie przetarg na wykonawcę.
O dotację z Banku Gospodarstwa Krajowego ubiega się również Sanockie Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej, które w najbliższym czasie dzięki decyzji Rady Miasta Sanoka o dokapitalizowaniu spółki na ponadpółhektarowej działce przy ul. Stróżowskiej planuje wybudować dwa bloki mieszkalne.
Prezes Spółki SPGM Jan Paszkiewicz zaprezentował wizualizację i wstępny projekt budynków mieszkalnych. Ten projekt zakłada powstanie dwóch bloków z ok 56 mieszkaniami wielkości od 38 m2 do 49 m2. Wniosek do BGK zostanie złożony do połowy lipca. Termin realizacji inwestycji może zamknąć się w ciągu 12 miesięcy, od momentu wyłonienia wykonawcy, co powinno nastąpić w październiku br.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy