Reklama

Droga Prusiek-Płowce staje się faktem! Podpisano umowę na wykonanie inwestycji

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Droga Prusiek-Płowce staje się faktem! Podpisano umowę na wykonanie inwestycji - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości To niewątpliwie historyczna chwila dla mieszkańców Prusieka, Niebieszczan, Stróży Małych i Płowiec! Dzisiaj rano (tj. 25.10) w Urzędzie Gminy Sanok podpisano umowę na realizację inwestycji pn. "Przebudowa drogi gminnej Prusiek - Płowce na terenie Gminy Sanok”. Wartość inwestycji wynosi ponad 6 mln zł z czego 3 010 443, 00 zł stanowi dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

W ramach zadania zostanie przebudowany odcinek drogi o długości ok. 4 km. Planowane do wykonania prace polegać będą na wykonaniu robót ziemnych, nowych warstw konstrukcji podbudowy oraz nawierzchni bitumicznej. Parametry techniczne drogi tj. szerokość jezdni i poboczy zostaną dostosowane do kategorii drogi publicznej o szerokości jezdni 3,5 m. Rowy zostaną oczyszczone i wyprofilowane, co zapobiegnie zastojowi wody. Dodatkowo wykonana zostanie przebudowa zjazdów z nawierzchnią z betonu asfaltowego.

W ramach inwestycji przebudowane zostaną również połączenia z drogami publicznymi - odcinek drogi w km 0+014 (skrzyżowanie z drogą powiatową Nr 2229R relacji Prusiek – Niebieszczany – Wysoczany) do km 3+982 (skrzyżowanie z drogą powiatową nr 2215 relacji Sanoczek – Płowce – Stróże).


Nowa droga Prusiek-Płowce nie tylko w znaczący sposób podniesie poziom bezpieczeństwa jej użytkownikom, ułatwi dostępność do infrastruktury rekreacyjnej, służby zdrowia (NZOZ w Prusieku) obiektów sakralnych, oświatowych czy sportowych, ale przede wszystkim poprawi komunikację mieszkańcom południowej części gminy. Zakończenie inwestycji planowane jest na maj 2024 roku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy