reklama

Drewno bliżej człowieka czyli Karpaty Zaklęte w Drewnie w sanockim Skansenie [ZDJĘCIA,WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościNadleśnictwa Brzozów, Rymanów i Komańcza współuczestniczyły w organizacji imprezy plenerowej „Karpaty zaklęte w drewnie", która odbyła się w niedzielę 14 sierpnia w Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku. Motywem przewodnim wszystkich prezentacji było drewno. Na przybyłych gości czekały stoiska rękodzielnicze a na deskach Skansenu występy artystów.
reklama

Stoiska nadleśnictw przyciągały atrakcyjnymi zabawami i możliwością dosłownego spotkania z drewnem. Były leśne puzzle, rozpoznawanie gatunków drewna, spacer po różnorakim leśnym podłożu, a nawet budowanie domku. Swe prace rzeźbiarskie prezentowali leśnicy. 

 

- Sanocki skansen to świetne miejsce na promocję drewna, bowiem właśnie ten surowiec jest tu możliwy do oglądania niemal w każdym z setek obiektów. Tu również łatwiej mówić o tysiącach jego zastosowań i o szacunku do niego jako surowca trudnego do zastąpienia.

– mówili leśnicy z Nadleśnictwa Brzozów, obecni w czasie imprezy pod leśnymi namiotami.

 

Przez niedzielne popołudnie stoiska Lasów Państwowych odwiedziły setki osób. Sporym zainteresowaniem cieszył się budowa domku dla dzieci z gotowych elementów. Dzieciaki ochoczo odszukiwały potrzebne elementy i na koniec cieszyły się z gotowej budowli. Były też prezentacje wyrobów z drewna, gry i zabawy tematycznie związane z lasem. 

reklama

 

Na scenie Skansenu pojawili się sygnaliści prezentujący "Echo Karpat" oraz zespoły Kamraty, Roderyk i występująca w Piwnicy pod Baranami Urszula Makosz z zespołem. 

 

 


Na scenie w ciągu całego popołudnia zaprezentowało się kilka zespołów w tym znakomite bieszczadzkie „Trio Kremenaros” i sygnaliści „Echa Karpat” z koncertem, w którym użyto m.in. drewnianych trembit, instrumentów niegdyś powszechnych w górach.

 

 

„Karpaty zaklęte w drewnie” to impreza cykliczna tradycyjnie od lat organizowana przez Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku wespół z pobliskimi nadleśnictwami.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo