Tradycyjne obrzędy i występy
Dożynki rozpoczęły się o godzinie 13:00 uroczystym korowodem grup dożynkowych, który przeszedł przez stadion, prezentując bogato zdobione wieńce. Oficjalne otwarcie imprezy, połączone z powitaniem gości, odbyło się tuż po korowodzie. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele władz lokalnych, na czele z Wójtem Gminy Sanok, którzy podkreślali znaczenie tego święta w lokalnej społeczności.Centralnym punktem programu była msza święta dziękczynna, po której odbył się tradycyjny obrzęd dzielenia się chlebem, symbolizujący zakończenie prac żniwnych oraz wspólnotę mieszkańców.
Muzyczne gwiazdy na scenie
Popołudnie i wieczór wypełniły występy zespołów muzycznych, które dostarczyły rozrywki zarówno miłośnikom folkloru, jak i muzyki rozrywkowej. Na scenie pojawili się między innymi Kapela Kamraty, Pakoszowianie, Ogórki, Showmen Szopinek oraz zespół Rokiczanka. Kulminacją wieczoru był występ gwiazdy dożynek – zespołu Masters, który przyciągnął na stadion liczne grono fanów, rozgrzewając publiczność swoimi hitami. Po koncercie odbyła się zabawa taneczna z zespołem Perform.
Rodzinne atrakcje i konkursy
Oprócz muzycznych występów, organizatorzy zadbali o liczne atrakcje dodatkowe. Na terenie stadionu znajdowały się stoiska Lasów Państwowych, lokalnych rękodzielników, wytwórców oraz Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Sanok. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także warsztaty garncarskie oraz stoisko z tradycyjnymi przysmakami.Jednym z głównych punktów programu był konkurs „Rolniku, powiedz STOP wypadkom!”, który miał na celu promowanie bezpieczeństwa w pracy na roli. W ramach konkursu uczestnicy mieli okazję zaprezentować swoją wiedzę z zakresu BHP i wygrać atrakcyjne nagrody.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.