Reklama

Czytelniczy rok

Opublikowano:
Autor:

Czytelniczy rok - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rok 2016 dla Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sanoku to przede wszystkim realizacja pierwszej edycji Festiwalu Czytelnictwa Sanok TU Czy-Tam.

Widowisko miało na celu wyjście z promocją czytelnictwa i literatury poza mury biblioteczne. Jego realizacja była możliwa dzięki dofinansowaniu udzielonemu przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 80 tysięcy złotych. Przez sześć dni (23-26 czerwca i 28-30 października) biblioteka, MDK, Rynek, dziedziniec Zamku, Klub Górnika, Kawiarnia „U Mnicha” oraz Karczma były miejscem wystaw, spotkań autorskich, rozmów o książce, głośnych czytań.

- W Sanoku gościliśmy między innymi Mistrzów Mowy Polskiej: Annę Seniuk, Artura Andrusa, Edwarda Marszałka, czytających na Rynku baśń Michael Ende „Momo” - mówi Leszek Puchała, dyrektor MBP. - Wieczorami, w kawiarniach odbywały się spotkania literackie z udziałem Michała Rusinka, Tarasa Prohaśko, Lecha Dyblika, Rafała Potockiego, redaktora Polskiego Radia Rzeszów, Anny Seniuk - dodaje.

Podczas festiwalu widzowie mogli skorzystać z warsztatów kaligrafii (Barbara Wilińska), uczestniczyć w warsztatach dobrego czytania (Aleksandra Rózga, Rafał Potocki), grafiki użytkowej (Bartosz Rejmak, Bogdan Pilipuszko), wziąć udział w rozmowie z profesor Alicją Ungeheuer-Gołąb o korzyściach płynących z czytania baśni. W ramach imprez festiwalowych w Sanoku koncertowali: Adam Strug, Lemko Bluegrass Band, Sefardix Jorgosa Skoliasa i bracia Oleś. 

Więcej w 2 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE