Reklama

Czy można zrobić uroczyste otwarcie bez "oficjeli"? Można! W Lesku wstęgę przecięli mieszkańcy!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkańcy Leska i dyrektor BDK 2 października otworzyli nową, wyremontowaną salę widowiskowo - kinową Bieszczadzkiego Domu Kultury. Niecodzienny charakter spotkania, podkreślał fakt, że to właśnie mieszkańcy zajęli wszystkie miejsca VIP.

Cieszymy się, że to wyjątkowe wydarzenie zgromadziło lokalną społeczność i wypełniło salę po brzegi. To widok na, który czekaliśmy długie miesiące ale zadowolenie na Waszych twarzach utwierdziło nas w przekonaniu, że było warto.

- mówiła Agnieszka Nanaszko, dyrektor BDK, która poprowadziła całą uroczystość.  

Dyrektor Nanaszko zaprosiła do obejrzenia krótkiej prezentacji opowiadającej zarówno o historii budynku, jak i przebiegu prac remontowych.

Można było zobaczyć stare fotografie z lat 30 XX w. z wmurowania kamienia węgielnego ówczesnego budynku siedziby Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół" (obecnego BDK) poprzez opowieść o ludziach, którzy przez lata organizowali i prowadzili zajęcia kulturalne, jak i tych, którzy z nich korzystali. Widownia z zainteresowaniem obejrzała również fotorelację z przebiegu prac remontowych.

Zapytaliśmy samego burmistrza Leska, o jego wrażenia po wydarzeniu. Skąd taki pomysł o otwarciu bez oficjeli, o wrażenia po i o to czy warto było tak zdecydować. 

Warto było! Gdybym miał podejmować decyzję raz jeszcze, podjąłbym taką samą. Dla mnie, jako Dla Burmistrza Gminy, który od zawsze był społecznikiem, oddanie oficjalnego otwarcia BDK w Lesku mieszkańcom jest dumą i podchodzę do tej decyzji z zachwytem. Mieszkańcy ogromnie cieszyli się, że są na tym wydarzeniu VIPami, że oni są najważniejsi. Dzisiaj, zwłaszcza dzisiaj, musimy dbać o rozwój Kultury. Musimy dbać o sztukę i kulturę wysoką. Po to by nieustannie była ona wolna i niezależna. By każdy mieszkaniec chciał przychodzić do domów Kultury oraz korzystać z ich ofert. To mieszkańcy muszą się utożsamiać z tym miejscem. Dlatego moja decyzja była taka, a nie inna. Poza tym, do mojej powinności, że tak powiem - do mojego zakresu obowiązków należy rozwój i dbanie o infrastrukturę gminną. To, że pracowaliśmy od 2 lat nad modernizacją sali widowiskowo -.kinowej to nie jest sytuacja jakąś wyjątkowa, anormalna. To moja praca i nie potrzebuje za to ukłonów w pas i ogromnych podziękowań. Bardzo się ucieszyłem po modernizacji, że na oficjalnym społecznym otwarciu sala jest pełna mieszkańców i to ich miejsce, nasze - bo ja również jestem mieszkaniem. Tak! Dla tego momentu warto było włożyć w to miejsce tyle energii i pracy.

- mówi z radością Adam Snarski, burmistrz Leska. 

W treści prezentacji wybrzmiały również podziękowania dla osób zaangażowanych w projekt, w szczególności, dla:

- Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta i Gminy Lesko za napisanie i koordynację projektu,

- Firmy P.S.TEATR specjalizującej się w technologii scenicznej za rady i wsparcie a przede wszystkim podzielenie się branżową wiedzą i doświadczeniem w czasie realizacji przedsięwzięcia. Jak podkreślono - oświetlenie, nagłośnienie czy sprzęt kinowy to serce tej Sali – dzięki wsparciu Firmy TEATR wiemy, że będzie ono długo biło.

- Głównego wykonawcy robót związanych z modernizacją sali widowiskowej BDK Firmie POL-BUD, która w sposób profesjonalny i terminowy realizowała poszczególne etapy prac.

- Firmy GEO - EKO, wykonawcy systemu wentylacji i klimatyzacji.

 

Na koniec wybrzmiały podziękowania dla inwestora, czyli Gminy Lesko na czele z Burmistrzem Adamem Snarskim, Zastępcą Burmistrza Łukaszem Woźniczakiem oraz Skarbnik Genowefą Kopczyńską, za wsparcie, nadzór i pomoc.

Dyrektor BDK podziękowała również Radzie Miejskiej w Lesku za zabezpieczenie dodatkowych środków na montaż klimatyzacji, która pierwotnie nie była przewidziana w projekcie.

Społeczny charakter otwarcia nowych wnętrz Bieszczadzkiego Domu Kultury dał ogromną satysfakcję zgromadzonej publiczności, która wspólnym przecięciem wstęgi rozpoczęła zapisywać nowe karty historii, tego ważnego dla nich miejsca. Wieczór uświetnił występ Grzegorza Halamy.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy