Reklama

Dyrektor Marek Wojtowicz robi porządki. Koniec z "imprezami", śmieciami i potłuczonym szkłem na schodach przy Szkole Podstawowej nr 4 w Sanoku

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Redakcja

Dyrektor Marek Wojtowicz robi porządki. Koniec z "imprezami", śmieciami i potłuczonym szkłem na schodach przy Szkole Podstawowej nr 4 w Sanoku - Zdjęcie główne

foto Redakcja

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od lat w obrębie Szkoły Podstawowej nr 4 w Sanoku, grupy amatorów imprez suto zakrapianych alkoholem zbierały się praktycznie na każdych schodach, jakie są wokoło budynku szkoły. Nie oszczędzano podczas tych libacji również placu zabawa, który znajduje się na terenie szkoły. Nie pomagały interwencje policji i straży miejskiej. Grupy imprezowiczów upomniane przez służby robiły trip wokoło szkoły i przenosiły się na kolejne schody.

Wejść do budynku szkoły, które posiadają schody, naliczyliśmy aż osiem. Najbardziej lubianymi były te od strony boiska Orlik. Zadaszone, schowane w głąb gwarantowały imprezującym w razie niepogody dobre schronienie. Imprezy zaczynały się regularnie, począwszy od piątkowego wieczoru i trwały w soboty i niedzielne przedpołudnia. Dzieci idące na plac zabaw właśnie w niedzielę mogły napotkać "zalegające" i leczące kaca towarzystwo, które niejednokrotnie obudzone, traktowało wulgaryzmami przechodniów. Oprócz tego po takich weekendach na schodach pozostawało masę zbitego szkła, petów, śmieci oraz odchodów. 

Mieszkańcy wzywali bardzo często patrole policji i straży miejskiej, jednak przynosiło to tylko chwilowy skutek. 

Nowo mianowany dyrektor palcówki, Marek Wojtowicz wypowiedział wojnę tym chuligańskim wybrykom. 

Rozpoczynamy od zamykania bramek i bram wjazdowych na terenie szkoły. Kolejnym krokiem jest monitoring, który właśnie zamawiamy. Teren szkoły ma być bezpieczny i czysty. Nie ma mojego przyzwolenia na takie chuligańskie wybryki. 

- podkreśla dyrektor.

Teren szkoły jest ogrodzony i posiada 3 furtki i 2 bramy wjazdowe. Wszystkie będą zamykane o godzinie 19:00 w dni powszednie, za wyjątkiem bramy wjazdowej na teren parkingu od ul. Jana Pawła. Ta brama będzie zamykana o godz. 15:00. Ma to na celu podniesienie bezpieczeństwa przechodniów mieszkających tuż przy drodze dojazdowej do szkoły. 

Ponieważ na terenie szkoły znajduje się plac zabaw dla dzieci, dyrektor postanowił, że w weekendy jedna bramka pozostanie otwarta, aby umożliwić rodzinom wejście na plac. Będzie to bramka od strony paczkomatu. 

Myślę, że takie działania pomogą na ten moment w podniesieniu bezpieczeństwa i ograniczą zapędy "imprezowiczy". Jak już będzie monitoring, obiecuję, że będziemy surowo działać i wyciągać konsekwencje od tych, którzy będą nadal chcieli niszczyć mienie szkoły. 

- dodaje Marek Wojtowicz.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy