Reklama

Co dalej z placem przy ulicy Białogórskiej? Odpowiedź na sygnał czytelnika [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 8 kwietnia na naszą redakcyjną skrzynkę mailową wpłynął "sygnał" od czytelnika, który "chciał zwrócić uwagę, czytelników, Urzędu Miasta i sanockiej Policji oraz Straży Miejskiej na plac przy ulicy Białogórskiej".

Bałagan i tworzone tam złomowisko jak określił nasz czytelnik, raziły nie tylko jego, ale większość mieszkańców naszego miasta.

Tak jak pisaliśmy, treść maila przesłaliśmy do biura burmistrza Sanoka, do KPP w Sanoku oraz do Straży Miejskiej. Otrzymaliśmy odpowiedzi, które poniżej publikujemy dla Państwa.

Jako pierwsza odpowiedziała Straż Miejska: 

 

W odpowiedzi na przesłaną wiadomość informujemy, iż odpowiedź zostanie przygotowana i przesłana przez Biuro Burmistrza Miasta Sanoka.

Z wyrazami szacunku

Straż Miejska w Sanoku

 

Druga w kolejności przyszła odpowiedź z biura burmistrza:

 

Wrak samochodu marki Mazda powinien zostać usunięty do 15 kwietnia – w innym przypadku właściciel otrzyma fakturę za bezumowne korzystanie z gruntu. Właścicielem samochodu jest PKO Leasing Spółka Akcyjna z Poznania.

Miasto Sanok posiada dokumentację projektową oraz pozwolenie budowlane na zagospodarowanie terenu przy ul. Białogórskiej. Teren rekreacyjny zostanie zrealizowany w ramach funduszu inwestycji lokalnych dedykowanego dla gmin górskich. Przypomnijmy, że miasto Sanok uzyskało kwotę dotacji w wysokości 8 mln zł z przeznaczeniem na budowę terenu rekreacyjnego przy ul. Białogórskiej, ścieżek rowerowych nad Sanem (4,8 km) oraz ścieżki rowerowej typu single track. Jeszcze w tym roku zostanie wyłoniony wykonawca tych zadań, miasto aktualnie pracuje nad przygotowaniem dokumentacji przetargowej. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku teren przy ul. Białogórskiej zyska zupełnie inny wizerunek.

Do tej jednak pory pozostanie tam znak zakazu wjazdu – teren jest w złym stanie i nie nadaje się do użytkowania jako  parking.

 

Pozdrawiam 

Małgorzata Sienkiewicz-Woskowicz

BBM

 

Ostatnia odpowiedź, jaką uzyskaliśmy przyszła od KPP w Sanoku:

 

W odpowiedzi na maila z dnia 7 kwietnia 2021 roku dotyczącego placu przy ulicy Białogórskiej w Sanoku informuję, że Komenda Powiatowa Policji w Sanoku uzyskała informację, że przez zarządce terenu zostaną podjęte działania w zakresie uporządkowania przedmiotowego placu. Natomiast w przypadku naruszeń przepisów prawa i zgłoszeń policjanci reagują i podejmują stosowne działania.

 

Z poważaniem

komisarz Monika Hędrzak

KPP w Sanoku

 

Szkoda, że zarządca placu nad Sanem nie posiada żadnej koncepcji na tymczasowe zagospodarowanie placu nad Sanem. Scenariusz dla tego miejsca pisze samo życie. Nadal parkują tam nieuprawnione w żaden sposób pojazdy. Jedynym skutkiem naszej interwencji było uprzątniecie spalonego wraku, oraz usunięcie zaparkowanych tam autobusów.

Jak widać, zarządca placu nie potrafi dotrzeć do wszystkich właścicieli zaparkowanych tam pojazdów, pomimo tego, że umieszczone są na nich firmowe nazwy i widoczne są tablice rejestracyjne, umożliwiające identyfikację właścicieli. Skoro plac nie nadaje się na parking, to może warto go posprzątać do końca i zagrodzić na stałe wjazd?
Wszak droga dojazdowa do Skansenu powinna być zapowiedzią czegoś atrakcyjnego, a nie złomowiska tuż nad brzegiem Sanu. Spacerujący tamtędy całymi rodzinami mieszkańcy z pewnością również doceniliby takie działania. Warto to przemyśleć! 
Nie mniej jednak bardzo dziękujemy, za podjecie działań i trzymamy kciuki, aby udało się je pomyślnie dokończyć.

 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy