Reklama

Reklama

Challenge Niebieskie Motyle 2021. KPP Lesko przyłącza się do akcji! [ZDJĘCIA]

Opublikowano: wt, 27 kwi 2021 06:48
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wyzwanie, to akcja upamiętniająca Światowy Dzień Autyzmu przypadający 2 kwietnia i mający na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu. Choć coraz więcej wiemy na temat zaburzeń ze spektrum autyzmu, wciąż jest jeszcze wiele niewyjaśnionych kwestii w tym zakresie. „Niewiadome” kwestie dotyczące autyzmu mogą wzbudzać lęk, niezrozumienie, rodzić sztywne, a często nawet niewłaściwe przekonania.

Reklama

Dlatego też Dzień Świadomości Autyzmu może być doskonałą okazją do pochylenia się nad problemami tych osób, zrozumienia ich, a także zbudowania pewności, że każdy z nas na swój sposób może im pomagać, chociażby poprzez akceptację oraz unikanie wykluczania osób ze spektrum autyzmu.

 

CZYTAJ TAKŻE:

Już w maju 47 Bieszczadzki Wyścig Górski - Valvoline!

 

Razem promujmy empatię, otwartość i zrozumienie dla odmiennych możliwości i potrzeb osób ze spektrum autyzmu. Wspólnie starajmy się tworzyć przyjemne otoczenie i pamiętajmy o tym, jak ważna jest akceptacja różnorodności i odmienności.

 

Dziękujemy przedszkolakom z Leska, które przekazały nam swoją nominację.

 

Jak przekazać taką niebieską iskierkę przyjaźni? Wystarczy:

 

1. Ubrać się na niebiesko (nie dotyczy służb mundurowych).

2. Wykonać pracę plastyczną np. odbić niebieskie ręce w kształcie motyla lub serca albo wykonać dowolną aktywność wg. własnej inwencji twórczej np. „taniec motyla".

3. Zrobić zdjęcie lub nagrać film z tworzenia pracy i wstawić na swój profil na Facebook oraz przesłać na adres [email protected] - Ważne, aby na zdjęciu lub filmie ujęte były pozdrowienia: JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI! (nagrane lub napisane).

4. Nominować kolejne trzy osoby (może to być również grupa klasowa, oddział przedszkolny lub instytucja) i powiadomić je o tym.

5. Każda osoba włączająca się do akcji #challengeniebieskiemotyle2021 do publikowanego zdjęcia lub filmu dołącza skopiowany tekst, podając nominowane przez siebie osoby.  

 

Nominujemy nasze koleżanki i kolegów z innych jednostek:

1. Komenda Powiatowa Policji w Ustrzykach Dolnych

2. Komenda Powiatowa Policji w Sanoku

3. Zespół Prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 6 miesięcy temu | ocena +1 / -1

  Emeryt

  Czy Policja jest od tego, aby uświadamiać ludzi tych kwestiach? Czytając Ustawę o Policji mam wrażenie, że ta formacja powołana została do wykonywania innych zadań. Wyraźnie widać, że Policja poprzez branie udziału w tego rodzaju akcjach chce poprawić swój mocno nadszarpnięty w ostatnim czasie wizerunek. Nie wydaje mi się jednak, aby była to właściwa metoda. Parafrazując klasyka: Waldku, nie idźcie tą drogą. Szanujcie ludzi, ich wolność i postępujcie zgodnie z prawem, szczególnie konstytucją. Przestańcie być narzędziem w rękach kleru i partyjnych towarzyszy. Miejcie honor i odwagę sprzeciwić się idiotycznym poleceniom typu sypanie konfetti ministrowi czy przypinanie sobie skrzydeł anielskich. Wtedy ludzie zaczną na nowo Was szanować, mieć zaufanie do Was i nie trzeba będzie akcji z motylkami. Pozdrawiam

  • 6 miesięcy temu | ocena +1 / -2

   Janina

   Proszę niech mi Pan wytłumaczy co akcja uswiadamiania i oswajania o chorobie autyzmu ma wspólnego z jakimiś partjnymi powiązaniami czy powiązaniami z klerem. Czy teraz każda akcja... każda rzecz zrobiona przez jakąś formacje czy to policję czy wojsko czy SG musi być od razu przypisywana że to na pokaz? W każdej pracują LUDZIE ktoryzt też mają swoje przywatne życie i problemy jak każdy inny człowiek. Czemu nie można a to sporze inaczej. Całe służby mają się schować pod ziemię bo każdą akcją czy dobrym uczynkiem od razu są oceniani że robią coś pod publikę? Trochę empatii trochę zrozumienia.

   • 6 miesięcy temu | ocena +1 / -0

    Emeryt

    Pani wie i ja wiem, jak jest naprawdę. ;) A jeżeli ktoś ma PRYWATNE życie i związane z nim problemy, to niech bierze udział w tego typu błazenadzie w PRYWATNYM czasie, a nie w czasie służby, za którą płacą podatnicy. Jako utrzymujący tę formację z moich podatków mam prawo żądać, aby w godzinach pracy wykonywała ona swoje ustawowe zadania, a nie odstawiała szopkę. Co ma ta akcja wspólnego z klerem i towarzyszami partyjnymi? Otóż ma i to bardzo wiele. Za rządów PIS Policja została tak upolityczniona i uzależniona od kleru, że funkcjonariusze bez żadnych zahamowań wykonują polecenia godzące w honor i godność policjanta. Sypią konfetti towarzyszom partyjnym, dopinają sobie do mundurów anielskie skrzydła lub z polecenia biorą udział w różnego typu uroczystościach religijnych. Ośmieszają tym samym swoją formację i pokazują jako przedstawiciele władzy państwowej, że nie jest ona wyznaniowo neutralna, choć wymaga tego Konstytucja. Tak samo bezrefleksyjnie biorą udział w akcjach typu challange, które po brutalnych działaniach Policji wobec protestujących kobiet, są obliczone li wyłącznie na poprawę wizerunku. Droga Pani, od uświadamiania społeczeństwa w sprawach chorych są inne instytucje i organizacje pozarządowe do tego wyłącznie powołane. Policja ustawowo ma inne zadania do realizacji. I na koniec - jeżeli robię coś naprawdę szczytnego i nie na pokaz, to nie ogłaszam tego całemu światu dookoła. To co widzimy, to typowa akcja PR.