Reklama

Były policjant z Sanoka został aresztowany. To zabójca Marka Pomykały podaje Prokuratura Okręgowa w Krakowie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: M.Korzeniowska

Były policjant z Sanoka został aresztowany. To zabójca Marka Pomykały podaje Prokuratura Okręgowa w Krakowie - Zdjęcie główne

foto M.Korzeniowska

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W 1997 roku końcem kwietnia w nieznanych okolicznościach zaginął sanocki dziennikarz Marek Pomykała. Dopiero po 23 latach ta mroczna zagadka odkrywająca spiralę zbrodni została ponownie wyciągnięta na światło dzienne. Decyzją prokuratora generalnego postępowanie wszczęła Prokuratura Okręgowa w Krakowie. Sprawą zajęli się policjanci z wydziału Dochodzeniowo-Śledczego oraz z Archiwum X.

Były milicjant, obecnie 63-letni Tadeusz P. został zatrzymany przez policjantów 22 listopada bieżącego roku rano w Zabrzu na ulicy. 

Rzecznik prasowy małopolskiej policji, Sebastian Gleń powiedział, że zatrzymany był podejrzewany o zabójstwa, dlatego mógł być niebezpieczny i dlatego nie zdecydowano się go zatrzymywać w miejscu zamieszkania.

 

W I Wydziale Śledczym Prokuratury Okręgowej w Krakowie prowadzone jest nadal postępowanie w sprawie śmierci w 1997 roku dziennikarza z Sanoka przygotowującego materiały do publikacji, w sprawie wypadku komunikacyjnego ze skutkiem  śmiertelnym, do którego doszło  21 listopada 1985 roku w miejscowości Łączki w województwie podkarpackim.

Dziennikarz ten, dwadzieścia pięć lat temu zaginął w nieustalonych dotychczas okolicznościach. W toku prowadzonego postępowania, ustalono, że zaginięcie dziennikarza spowodowane było przestępczym działaniem byłego funkcjonariusza pierwotnie Milicji Obywatelskiej a następnie Policji Tadeusza P. (lat 63). W ramach prowadzonego postępowania ustalono ponadto, ze Tadeusz P., oprócz zabójstwa dziennikarza dopuścił się także innych przestępstw. Z tego powodu po zebraniu niezbędnego materiału dowodowego i zatrzymaniu w dniu 23 listopada br., Tadeuszowi P. przedstawiono cztery zarzuty

- informuje Prokuratura Okręgowa w Krakowie.

Śmiertelne potrącenie i pierwsze zabójstwo rok 1985 Polańczyk i Łączki

W nocy z 12/13 grudnia 1985 roku w Polańczyku woj. podkarpackiego będąc funkcjonariuszem Milicji Obywatelskiej i pełniąc funkcje Zastępcy Szefa Rejonowego Urzędu Spraw Wewnętrznych w Lesku, chcąc uniknąć odpowiedzialności karnej i dyscyplinarnej za spowodowanie w stanie nietrzeźwości wypadku komunikacyjnego ze skutkiem śmiertelnym, do którego doszło 21 listopada 1985 roku w miejscowości Łączki woj. podkarpackiego, pozbawił życia jednego z funkcjonariuszy Milicji Obywatelskiej posiadającego wiedzę  o prawdziwym przebiegu i okolicznościach wypadku drogowego doprowadził do jego zgonu w ten sposób, że zepchnął go do Jeziora Solińskiego z pomostu do cumowania łodzi, w wyniku czego pokrzywdzony zmarł na skutek utonięcia, - tj. o przest. z art. 148 § 1 kk.

Zabójstwo drugie rok 1997 Wołkowyja w Bieszczadach

Na przełomie kwietnia-maja 1997 roku w Wołkowyi woj. podkarpackie, Tadeusz P. będąc funkcjonariuszem policji i pełniąc funkcję Naczelnika Sekcji Ruchu Drogowego KPP w Sanoku, w celu uniknięcia odpowiedzialności dyscyplinarnej i karnej za spowodowanie w stanie nietrzeźwości wypadku komunikacyjnego ze skutkiem śmiertelnym w dniu 21 listopada 1985 roku w miejscowości Łączki woj. podkarpackiego, działając z zamiarem bezpośrednim zabójstwa, pozbawił życia znanego dziennikarza przygotowującego do publikacji materiały w sprawie tego wypadku komunikacyjnego, w ten sposób, że pod pozorem udzielenia mu wywiadu o okolicznościach wypadku podstępnie zwabił pokrzywdzonego do domku letniskowego, następnie doprowadził go do stanu nietrzeźwości, i wykorzystując ten stan udusił pokrzywdzonego - tj. o przest. z art. 148 § 1 kk.

Usiłowanie zabójstwa żony rok 2015-2016   

W okresie od bliżej nieustalonego dnia i miesiąca 2015 roku do bliżej nieustalonego dnia listopada 2016 roku w Bytomiu oraz innych miejscowościach, działając w krótkich odstępach czasu, w wykonaniu z góry powziętego zamiaru pozbawienia życia swojej żony poprzez spowodowanie zatrucia jej organizmu, Tadeusz P. usiłował pozbawić ją życia w ten sposób, że systematycznie dodawał do wypijanych przez nią napojów znaczne dawki określonych leków, zaś jesienią 2016 roku umieścił w jej papierosach rtęć, co w przypadku ich wypalenia, z uwagi na wdychanie wytworzonych pod wpływem temperatury oparów rtęci, skutkowałoby bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia lub zdrowia, jak i mogło skutkować zgonem pokrzywdzonej, przy czym zamierzonego celu nie osiągnął z względu na ujawnienie przez pokrzywdzoną powyższych okoliczności i odstąpienie od wypalenia tych papierosów, tj. o przest. z art. 13 § 1 kk w zw. z art. 148 § 1 kk w zw. z art. 12 § 1  kk,

Posiadanie środków odurzających

W dniu 22 listopada 2022 roku w Bytomiu, wbrew przepisom ustawy, posiadał środek odurzający w postaci 24,09 gram ziela konopi innych niż włókniste - tj. o przest. z art. 62 ust. 1 ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o przeciwdziałaniu narkomanii.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Tadeusz P. nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów oraz złożył wyjaśnienia.

W dniu 24 listopada 2022 roku Sąd Rejonowy w Krakowie, Wydział II Karny, zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy