Reklama

Bursa do Bieszczadnika

Opublikowano:
Autor:

Bursa do Bieszczadnika - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Radni podjęli uchwały w sprawie przekształcenia Bursy Szkolnej i Szkolnego Schroniska Młodzieżowego "Bieszczadnik".

Bursa Szkolna w Lesku powstała 1 września 2002 r. na bazie internatu Zespołu Szkół Drzewnych w Lesku. Przeznaczona jest ona głównie dla uczniów Zespołu Szkół Technicznych i Artystycznych w Lesku (w tym Liceum Plastycznego) oraz LO. 

Dysponuje bazą noclegową w liczbie 164 miejsc, węzłem sanitarnym na każdym piętrze oraz nowoczesnym zapleczem gastronomicznym. Położone w sąsiedztwie SSM "Bieszczadnik" ma 200 miejsc noclegowych w pokojach 3 i 4-osobowych. Korzystają z niego szkoły podczas organizacji  wycieczek, rajdów i obozów w Bieszczadach.

- Nasz budynek wymaga wielu nakładów: ocieplenia, zrobienia korytarzy, ścian, kotłowni, wyposażenia. Przede wszystkim są to jednak sprawy bezpieczeństwa. Na samą przeciwpożarówkę potrzeba około 400 tys. zł - mówi Tomasz Prawda, dyrektor "Bieszczadnika".

Uchwałą rady powiatu leskiego "Bieszczadnik"został przekształcony  w ten sposób, że zmniejszono liczbę jego miejsc noclegowych do 140. Do obiektu przeniesiono jego filię, czyli Bursę Szkolną. Dotychczasowe pomieszczenia bursy przekazano SP ZOZ Lesko w celu umieszczenia tam zakładu opieki długoterminowej. Starosta leski Andrzej Olesiuk uzasadniał, że powiat zaoszczędzi tym samym około 100 tys. zł z tytułu "zejścia" z kosztów utrzymania budynku. - Zabiegają o to inne samorządy - mówił - i jeśli tego zaniedbamy, zamkniemy sobie drogę do rozwoju naszego szpitala.

Więcej w 18 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE