Reklama

Bursa do Bieszczadnika

Opublikowano:
Autor:

Bursa do Bieszczadnika - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przekształcenie bursy szkolnej i Szkolnego Schroniska Młodzieżowego „Bieszczadnik” to decyzje, które zapadły na ostatniej sesji powiatu leskiego.

Chodzi o przeniesienie bursy do obecnej siedziby schroniskai udostępnienie jej aktualnych  pomieszczeń na planowany oddziałopieki długoterminowej, działający przy leskim ZOZ-ie. 

Beata Wydrych, dyrektorka bursy, wyraziła zaniepokojenie tą sytuacją, jednocześnie podkreślając zrozumienie dla pomysłu tworzenia miejsca, w którym starsze osoby będą mogły znaleźć opiekę. W perspektywie zmian w systemie edukacji oraz tworzenia nowych kierunków kształcenia w leskich szkołach, dyrektorka spodziewa się zwiększenia liczby uczniów zainteresowanych korzystaniem z bursy.

- Przez ostatnie lata wiele w bursie zostało zrobione – mówiła. - Przeniesienie do schroniska będzie degradacją placówki. Nie ma się co oszukiwać, warunki w budynku „Bieszczadnika” nigdy nie będą takie jak u nas.

Przeniesienie bursy jest konsekwencją długofalowej polityki powiatu, zaś poprawa opieki nad seniorami jest jednym z celów strategicznych uwzględnionych w Strategii Rozwoju Powiatu do 2024 r. W ramach tego celu zaplanowano rozwijanie bazy opieki dziennej dla osób starszych, co jest jednym z kluczowych zadań.

Obecnie w bursie zakwaterowanych jest 50 osób. Starostwo ciągle dokłada do funkcjonowania ośrodka. Andrzej Olesiuk, starosta leski, zdaje sobie sprawę z trudnej decyzji, ale podkreślał konieczność myślenia długofalowego.

Więcej w 5 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE