Reklama

Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w Gminie Sanok nie zwalnia tempa!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w Gminie Sanok nie zwalnia tempa! - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W bieżącym roku zostanie zakończona budowa kanalizacji sanitarnej w kolejnych trzech miejscowościach w „Dolinie Sanu”. Obecnie do sieci podłączone zostały budynki w miejscowościach Hłomcza i Łodzina, natomiast na etapie końcowym jest realizacja podłączeń w miejscowości Dobra.

W ramach tej inwestycji łączna długość kanalizacji sanitarnej wyniesie ponad 30 km, dzięki czemu ok. 230 budynków zostanie podłączonych do sieci.

Zadanie realizowane jest dzięki pożyczce udzielonej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w kwocie prawie 5 400 000,00 zł w ramach programu przewidzianego przez NFOŚiGW dla terenów znajdujących się poza aglomeracjami ujętymi w Krajowym Programie Oczyszczania Ścieków Komunalnych. Wartość inwestycji zamknie się w kwocie ok. 7 000 000,00 zł.

Ostatnią cegiełką do zakończenia skanalizowania tego terenu, będzie podłączenie mieszkańców osiedla „Podlas” w miejscowości Mrzygłód. Prawdopodobnie nastapi to jeszcze w tym roku. Obecnie trwa uzbrajanie przepompowni ścieków. Zarówno kanalizacja w Mrzygłodzie, jak też kolejny etap budowy sieci kanalizacji w Niebieszczanach( III etap) realizowane są w ramach środków z Polskiego Ładu. W ramach zadania planowane jest wybudowanie ponad 23 km kanalizacji oraz 6 szt. przepompowni ścieków. Dzięki temu 300 budynków uzyska dostęp do sieci. Wartość umowna inwestycji to kwota ponad 9 700 000,00 zł, a jej zakończenie planowane jest na III kwartał 2023 roku.

Ponadto, w ramach środków Polskiego Ładu dedykowanego dla  gmin, na których funkcjonowały PGR w najbliższym czasie planowane jest rozpoczęcie budowy sieci kanalizacyjnej i wodociągowej w miejscowości Stróże Wielkie. Na realizację tych inwestycji Gmina Sanok otrzymała promesę w wysokości 1.999.200,00 zł. Planowany termin zakończenia prac to koniec 2023 roku.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy