Reklama

Brzozowscy policjanci spotkali się z seniorami Dziennego Domu Pobytu w Brzozowie [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Brzozowscy policjanci, w ramach działań profilaktycznych, spotkali się z seniorami Dziennego Domu Pobytu w Brzozowie. Wizyta mundurowych była doskonałą okazją do rozmowy na temat bezpieczeństwa osób starszych. Funkcjonariusze przekazali informację o istniejących zagrożeniach i sposobach prawidłowego zachowania się.

Wczoraj, brzozowscy policjanci uczestniczyli w spotkaniu z podopiecznymi Dziennego Domu Pobytu w Brzozowie. Wizyta realizowana była w ramach programu prewencyjnego „Bezpieczny Senior”.

Celem prowadzonych działań jest zwiększenie bezpieczeństwa seniorów poprzez podniesienie ich świadomości o sposobach i metodach działaniach sprawców przestępstw, których ofiarami najczęściej padają osoby starsze. Mundurowi przybliżyli uczestnikom spotkania oszustwa na tzw. „wnuczka”, „policjanta” czy „hydraulika”. Zwrócili uwagę na to, że przestępcy bardzo często wykorzystują dobre serce seniorów i chęć niesienia pomocy potrzebującym.

Na przykładzie dokonanych na terenie powiatu brzozowskiego oszustw, policjanci radzili im, jak powinni się zachować, by nie stracić oszczędności swojego życia. Podkreślili, jak istotnym elementem przy ewentualnym przekazywaniu pieniędzy jest bezpośredni kontakt z rodziną. W trakcie spotkania policjanci zwrócili uwagę na zjawisko przemocy wobec seniorów i bezpieczne poruszanie się po drodze.

 

Podczas wizyty policjanci omówili zagadnienie w ramach prowadzonych działań profilaktycznych pn. „Bezpieczny w sieci - nie daj się oszukać”.  Zwrócono uwagę na przestępstwa dokonywane metodą na BLIKA czy „ link pułapkę” oraz na jak w sieci właściwie chronić swoje dane osobowe. Osobom biorącym udział w spotkaniu rozdano ulotki informacyjno-ostrzegawcze „Bezpieczny w sieci - nie daj się oszukać”, w których znajdują się informacje o istniejących zagrożeniach w wirtualnym świecie. Seniorzy z uwagą wysłuchali cennych rad mundurowych i chętnie dzielili się swoimi spostrzeżeniami i problemami, których doświadczyli osobiście.   

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy