Reklama

Projekt SIŁA BIESZCZAD: W Bieszczadach tkwi prawdziwa siła!

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Bieszczady Centrum Innowacyjnej Edukacji zaprasza do udziału w pierwszej edycji programu Siła Bieszczad. Jego celem jest rozwój potencjału młodych osób mieszkających w Bieszczadach. Udział w programie jest bezpłatny.

Projekt koordynuje fundacja CIE – Centrum Innowacyjnej Edukacji, która jest w Polsce pionierem metody Outdoor Learningu, czyli Edukacji w Plenerze. Jest to niezwykle skuteczna metoda kształcenia opracowana przez Uniwersytet w Edynburgu i realizowana z powodzeniem w wielu krajach, pozwalająca na odkrywanie swoich mocnych stron i talentów poprzez kontakt z naturą.

Program przeznaczony jest dla osób, które ukończyły 25 lat, mieszkają w Bieszczadach, w jednej z gmin: Czarna, Lutowiska, Cisna, Ustrzyki Dolne, Baligród, Lesko, Olszanica, Solina, Komańcza, Tyrawa Wołoska, Zagórz, Bircza, i które chciałyby wyjść z dotychczasowego schematu działania, zmienić kierunek swojej kariery zawodowej lub dokonać innej pozytywnej życiowej przemiany.


Edukacja w Plenerze składa się z trzech etapów:

  1. 7-dniowa wyprawa, podczas której praktycznie nie ma kontaktu z cywilizacją; w jej trakcie uczestnicy współpracują przy budowaniu bazy biwakowej, gotowaniu na ogniu i codziennych wędrówkach: taka aktywność pod okiem doświadczonych trenerów pozwala odnaleźć swoje mocne strony i podnieść poziom wielu umiejętności takich jak praca w grupie, komunikacja itp., które są szczególnie cenne na rynku pracy;
  2. warsztaty, które mają pomóc w odnalezieniu motywacji;
  3. praca z trenerem, który pomaga wyznaczyć uczestnikom cele na przyszłość i opracować drogę do ich osiągnięcia.
Ten projekt jest wyjątkowy, a jego przebieg zorganizowany w przemyślany sposób. To nie jest szkolenie, to skuteczna metoda na odnalezienie siebie, swojej ścieżki i miejsca w świecie, umożliwienie wyjścia z dotychczasowych schematów działania oraz ułatwienie przełamywania własnych barier. Każdy z uczestników traktowany jest indywidualnie.


Udział w programie Siła Bieszczad nie wymaga doświadczenia plenerowego ani dobrej kondycji. Na wyprawę w teren trzeba mieć jedynie odzież na zmianę oraz przybory toaletowe, całe pozostałe wyposażenie zapewnia CIE, tj. buty turystyczne, namiot, plecak, kuchenkę, żywność, śpiwór oraz inne niezbędne akcesoria. Grupy liczą od 6 do 8 osób, co pozwala na utrzymanie reżimu sanitarnego w czasie pandemii. Fundacja zapewnia też wyżywienie osobom ze specjalnymi wymaganiami dietetycznymi oraz pokrywa koszt dojazdu z miejsca zamieszkania.

Fundacja przychodzi z pomocą także w kwestiach logistycznych związanych z koniecznością zajmowania się dziećmi lub rodzicami – CIE może pokryć koszty takiej opieki na czas uczestnictwa w wyprawie.

Jeśli chcesz wziąć udział w najbliższej wyprawie,
napisz maila na adres: [email protected]
lub zadzwoń – tel. 665 334 332.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy