Reklama

Bieszczady. Kolejni nielegalni imigranci zatrzymani przez SG

Opublikowano:
Autor:

Bieszczady. Kolejni nielegalni imigranci zatrzymani przez SG  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości We wtorek (01.09) podczas patrolu w miejscowości Bandrów (pow. bieszczadzki) strażnicy graniczni z Krościenka zauważyli dwie osoby, które z plecakami poruszały się od granicy w głąb terytorium RP.

W ostatnich 2 tygodniach to już szóste zdarzenie zw. z zatrzymaniem przez Straż Graniczną na Podkarpaciu nielegalnych imigrantów. Co prawda, nie była to migracja grupowa i zorganizowana, ale.... co drugi, trzeci dzień pojawiały się migracyjne epizody.

 

W dalszym ciągu, na granicy z Ukrainą dominują ob. Turcji, którzy pieszo pokonują granicę z Ukrainy do Polski. Natomiast, na granicy wewnętrznej UE ze Słowacją, dominują imigranci z Afganistanu, którzy w ukryciu pojazdów ciężarowych przemieszczają się szlakiem bałkańskim do Europy (26 sierpnia - 2 ob. Afganistanu , 21 sierpnia Afgańczyk na kole zapasowym, 20 sierpnia Afgańczyk ukryty w naczepie tira...).

 

Polska, zarówno w pierwszym jak i drugim przypadku migracji - granica zewnętrzna jak i wewnętrzna UE - jest traktowana jako kraj tranzytowy.

 

Mężczyźni (29 i 31 lat) posiadali tureckie paszporty. Podejrzenie nielegalnego przekroczenia wkrótce potwierdziły ślady odnalezione na granicy. Obaj cudzoziemcy zostali zatrzymani. Wyjaśnili, że planowali dostać się do Niemiec i podjąć tam pracę.

 

Obecnie trwają czynności zmierzające do przekazania imigrantów ukraińskim służbom granicznym w ramach umowy o readmisji.

 

W 2020 roku Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej zatrzymał 84 cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli granicę z Ukrainy i Słowacji do Polski w celach migracyjnych. Byli to głównie obywatele Turcji i Afganistanu. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE