Reklama

„Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy” - podsumowanie konkursu dla dzieci [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 10 czerwca br. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego odbyło się regionalne podsumowanie XI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci pod hasłem: „Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy”. Tegoroczna edycja konkursu przypadła w roku jubileuszowym Kasy, która świętuje 30 lat swojego istnienia.

Mimo ograniczeń związanych z pandemią i zdalnym nauczaniem, w szkołach dzieci licznie podjęły się wyzwania udziału w konkursie. Do Placówki Terenowej KRUS w Sanoku wpłynęły 243 prace z 30 szkół z powiatu sanockiego, leskiego i bieszczadzkiego. Komisja konkursowa przyznała nagrody główne sześciu laureatom w dwóch kategoriach wiekowych oraz 31 wyróżnień.


Laureaci w kategorii wiekowej klas 0-3:

I miejsce - Tomasz Sobok – uczeń SP Falejówka 

II miejsce – Kamil Borończek – uczeń SP Pobiedno

III miejsce – Wojciech Jurczak – SP Czaszyn

 

Laureaci w kategorii wiekowej klas 4-8:

I miejsce – Julia Stabryła – uczenia SP Srogów Górny

II miejsce – Agnieszka Kucap – uczennica SP Komańcza

III miejsce – Wiktor Kozdroń –  uczeń SP Falejówka

 

Podczas zorganizowanego pikniku dla dzieci przygotowano zajęcia praktyczno-edukacyjne. Pracownik Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Sanoku przeprowadził dla dzieci pogadankę pod hasłem „Kleszcz mały czy duży nic dobrego nie wróży”. Nauczyciele ze Szkoły Rolniczej przeprowadzili pokaz z bezpiecznej obsługi maszyn i urządzeń rolniczych oraz omówili zagrożenia związane z obsługą zwierząt gospodarskich.
Ratownicy medyczni Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego – przygotowali pokaz udzielania pierwszej pomocy. Nie obyło się bez niespodzianek dla dzieci, dzięki współpracy KRUS z OSP NiebieszczanyGłówną atrakcją był zjazd na tyrolce, a uczniowie Szkół Rolniczych pod okiem opiekuna zadbali o pyszny poczęstunek. Zwieńczeniem pikniku było wręczenie nagród i dyplomów dla laureatów i wyróżnionych. Całość swoim występem ubogaciły Mażoretki "VIVID" działające przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaćmierzu. 
Na imprezę przybyli zaproszeni goście tj. przedstawicie samorządu: Wicestarosta Powiatu Sanockiego – Janusz Cecuła, Zastępca Wójta Gminy Sanok – Paweł Wdowiak, Wójt Gminy Tyrawa Wołoska – Teresa Brzeżawska-Juszczak, Wójt Gminy Komańcza – Roman Bzyk, Zastępca Wójta Gminy Zarszyn – Aneta Woźniak, Zastępca Wójta Gminy Solina – Katarzyna Zielińska-Onyszko, pracownik Gminy Bukowsko – Joanna Niemiec-Hnat, którzy ufundowali dla nagrodzonych dodatkowe upominki. 

Nie zabrakło również przedstawicieli instytucji współpracujących z Placówką Terenową KRUS 

w Sanoku, które reprezentowali: bryg. Grzegorz Oleniacz – Komenda PSP Sanok, druh Grzegorz Klecha – Prezes  Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Sanoku, Beata Pieszczoch – Dyrektor Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego w Sanoku, Marta Żaczek – Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Robert Pieszczoch – Dyrektor PODR Boguchwała, Mateusz Janiec – Komendant SOK Zagórz. 


Zorganizowana impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Nie zabrakło również pozytywnych komentarzy ze strony opiekunów i zaproszonych gości, że ”impreza była z rozmachem jak na jubileuszową przystało”.

 

Pożegnanie odbyło się w radosnej atmosferze z obietnicą skierowaną do dzieci przez Dyrektora OR Rzeszów, Kierownik PT  KRUS w Sanoku oraz Dyrektor ZS Rolniczych w Nowosielcach „ do zobaczenia za rok”!

- - podsumowuje i zaprasza Gabriela Bałut – Kierownik PT KRUS w Sanoku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy