Reklama

Bez gumiaków ani rusz

Opublikowano:
Autor:

Bez gumiaków ani rusz - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W trakcie ostatniej sesji Rady Gminy Zarszyn gorącym tematem dyskusji były dziury. Wraz z topniejącym śniegiem pokazały się liczne zniszczenia na nawierzchniach dróg.

O problemie jako pierwszy wspomniał Wojciech Niemiec, sołtys Bażanówki.

- Dotyczy to wszystkich miejscowości gminy Zarszyn – podkreślił – Bażanówka potrzebuje 50 m sześciennych kamienia – zaznaczył.

Sołtys zwrócił również uwagę na stan dróg rolniczych. Chodzi przede wszystkim o ścieżki prowadzące do pól i lasów.

- W dzisiejszych czasach rolnicy mają masywne traktory – zauważył Niemiec. - Dlatego drogi rolnicze i mostki są w opłakanym stanie. Przy ciężarze 5-6 ton nietrudno domyślić się, jak szybko drogi na pola niszczeją.  

Sołtys przypomniał, że właśnie w Bażanówce są do naprawienia dwa mostki oraz droga, która miała być remontowana już parę lat temu.

Zdanie to podzielił Zbigniew Mazur, sołtys Posady Jaćmierskiej. Zauważył, że drogi są faktycznie w katastrofalnym stanie.

- Komisja Rolnictwa, Przedsiębiorczości i Ochrony Środowiska powinna zebrać się z sołtysami i ocenić stan dróg – mówił. – Należałoby oszacować koszty napraw i przeznaczyć na to środki z budżetu gminy – proponował.

Mazur stwierdził ponadto, że inne wydatki zaplanowane przez gminę powinny zostać odłożone na później. Jego zdaniem remont dróg jest w tym momencie najważniejszy. Chodzi tutaj również o drogi asfaltowe.

- Problemem jest także brak rowów – dodał Mazur. – Nowa droga z Jaćmierza do Posady  Jaćmierskiej już pękła i należy ocenić, jaka jest wielkość szkód.

Na te wnioski odpowiedział Bogusław Rakoczy, kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej, Przestrzennej, Rolnictwa i Ochrony Środowiska.

- Wozimy kamień do poszczególnych miejscowości w gminie – powiedział. – Mieszkańcy sami go sobie rozprowadzają.

Jak poinformował kierownik Rakoczy, ostatnio parę takich transportów wysłano do Bażanówki. Podkreślił, że gmina nie ma tak dużo pieniędzy, by jeździć wszędzie i łatać dziury. Można przeznaczyć jedynie 5 metrów sześciennych kamienia na sołectwo.

Więcej w 13 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE