Reklama

Basen w Sanoku cieszy się ogromną popularnością i jest bezpieczny!

Opublikowano:
Autor:

Basen w Sanoku cieszy się ogromną popularnością i jest bezpieczny! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W związku z licznymi zapytaniami naszych czytelników, o to czy sanockie baseny są w pełni bezpieczne w dobie epidemii koronawirusa, zadaliśmy kilka pytań dyrektorowi MOSiR Sanok - Panu Tomaszowi Lasykowi.

KORSO: W sierpniu pogoda dopisała, jest wręcz upalnie, co spowodowało sporą ilość gości na sanockim basenie. Ile osób odwiedziło obiekt?

MOSiR: To prawda. Na basenie mieliśmy wielu gości. W porównaniu do lipca br. aura tym razem nam dopisuje. Po sprzedanych biletach widzimy, że z wodnego szaleństwa na letnim basenie skorzystało 3530 osób, a od początku sezonu ponad 16 tysięcy. Cieszymy się, że nasz basen jest tak chętnie odwiedzany przez sanoczan i turystów.

KORSO: Czy macie Państwo informację jak sanocki basen jest oceniany przez turystów? Czy otrzymujecie takie opinie?

MOSiR: Na bieżąco zbieramy informacje na temat funkcjonalności obiektu. Zarówno mieszkańcy jak i turyści bardzo pozytywnie oceniają sanocki basen. Wsłuchujemy się również w uwagi klientów, które pozwalają nam udoskonalać pracę naszego zespołu jak i obiektu.

KORSO: Ostatnia Letnia Impreza na Basenie cieszyła się dużym zainteresowaniem. Czy są plany, co do kolejnych, podobnych imprez na basenie?

MOSiR: Tak, to prawda. Podczas ostatniej imprezy było prawdziwe wodne szaleństwo! Animacje, gry i zabawy oraz zumba dla dzieci i dorosłych, a także Turniej Piłki Plażowej – było bardzo ciekawie!. Oczywiście, myślmy o kolejnej imprezie, tym razem na zakończenie wakacji, ale na ten moment nie mogę zdradzić szczegółów. Proszę śledzić nasze strony internetowe oraz fanpage.

KORSO: W dobie koronawirusa każdy zastanawia się, czy obiekt, który odwiedza jest bezpieczny. Jakie środki bezpieczeństwa zastosowano na obiekcie?

MOSiR: Nasz obiekt został przygotowany zgodnie z wszelkimi wytycznymi, jakie nałożył Rząd. Zamontowaliśmy podajniki ze środkiem do dezynfekcji, wprowadziliśmy oznakowania zobowiązujące klientów do zakrywania nosa i ust. Co godzinę personel sprzątający stosuje specjalistyczne środki dezynfekujące. Po zamknięciu basenu przeprowadzana jest kompleksowa dezynfekcja obiektu.
Zostały wdrożone wszystkie procedury bezpieczeństwa związane z pandemią korona wirusa. Informujemy również, że od 24 lipca Ministerstwo zdjęło m.in. ograniczenia liczbowe z basenów. Od tego dnia nie musimy już stosować limitów związanych z liczbą osób przebywających na obiekcie w jednym czasie

KORSO: Czy związku z pandemią, sanepid lub inne służby przeprowadzały kontrolę obiektu? Czy nałożyły na Państwa zalecenia lub kary?


MOSiR:  Zgodnie z opinią Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH, COVID-19 nie jest choroba wodo zależną. Zastosowanie standardowych procedur uzdatniania i dezynfekcji wody basenowej eliminuje cząstki mikroorganizmów (wirusów). Możemy zapewnić wszystkich klientów, że jakość wody stale badana, a wyniki dostarczane są do sanepidu. W lipcu mieliśmy kontrolę basenu zewnętrznego przeprowadzoną przez pracowników sanockiego sanepidu, która nie wykazała żadnych odchyleń od norm i zaleceń. Na MOSiR Sanok nie została nałożona żadna kara lub mandat.
W tym miejscu chciałbym podziękować Pani Marcie Żaczek – dyrektor PSSE w Sanoku oraz Pani Alicji Król – Kierownik PSSE Sanok za merytoryczne wsparcie i cenne wskazówki, które pozwoliły w sposób profesjonalny przygotować bezpieczny obiekt dla sanoczan i przyjezdnych gości. Dziękuję również pracownikom Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sanoku za rzetelne wykonywanie swoich obowiązków, co jest szczególnie ważne i doceniane w dobie pandemii.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE