Reklama

Bartosz Romowicz wybrał RUCH 2050 Szymona Hołowni

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: portalsamorządowy.pl

Bartosz Romowicz wybrał RUCH 2050 Szymona Hołowni - Zdjęcie główne

Bartosz Romowicz | foto portalsamorządowy.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak donosi Portal Samorządowy, burmistrz Ustrzyk Dolnych Bartosz Romowicz oddał legitymację PSL i dołączył do Ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni. Uznał, że lider Ruchu jest to osoba z charyzmą, a sam Ruch staje się siłą, która jest w stanie wiele osiągnąć.

Bartosz Romowicz jest burmistrzem Ustrzyk Dolnych od 2014 roku. W 2018 r. uzyskał reelekcję, wygrywając wybory w pierwszej turze. W 2019 r. kandydował w wyborach parlamentarnych do Senatu, uzyskując 81.983 głosy, za mało, aby zwyciężyć.

 

 

Jest absolwentem KUL-u, a także doktorantem tej uczelni na kierunku prawa. Ukończył także studia podyplomowe z dziedziny finansów na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. 

W latach 2011-2020 był członkiem PSL, z przynależności doń zrezygnował z dniem 1 stycznia 2021 r. Tłumaczy to tym, iż mentalnie nie był już z PSL-em od dłuższego czasu. Ze względu na swoje poglądy, odbierany jest jako antypisowiec. Uważa, że w wyborach można wygrywać, nie mając wsparcia politycznego, czego sam jest przykładem. 

Jest zdecydowanym przeciwnikiem upolityczniania samorządów. – Prawda jest taka, że tam, gdzie jest możliwość przyznania pieniędzy dla gminy według uznaniowości, to pierwszeństwo mają samorządowcy z PiS. Cierpi na tym wiele gmin, wśród których m. in. są Ustrzyki Dolne – stwierdza Romowicz. Uważa, iż Ustrzyki D. nie otrzymały pieniędzy z rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych właśnie dlatego, że burmistrzem jest osoba należąca do PSL. 

Zdecydował się przyłączyć do Hołowni, bo - jak ocenił - jego podejście do polityki jest „inspirujące". Jego zdaniem, jest w stanie wiele osiągnąć i pociągnąć za sobą kolejnych ludzi, co może być gwarancją sukcesu. 

W nowej konstelacji nie zamierza być widzem w grze o jutro. Ma ambicje, aby stać się jednym z liderów Polski 2050 na Podkarpaciu. Swą rolę widzi w tworzeniu struktur Ruchu w regionie.

 

Będę dobierał ludzi, którzy pokierują nas do zwycięstwa w kolejnych wyborach parlamentarnych.

- zapowiedział burmistrz Ustrzyk Dolnych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy