Reklama

Baligrodzcy leśnicy oraz dziennikarz z Podkarpacia Laureatami Nagrody im. Loreta!

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Podczas uroczystości, która odbyła się 25 czerwca w siedzibie Dyrekcji Generalnej LP w Warszawie nagrodę główną w wysokości 20 tys. zł. za najlepsze zrealizowane działanie na rzecz kształtowania korzystnego wizerunku Lasów Państwowych, popularyzacji misji i roli Lasów Państwowych oraz wiedzy o środowisku leśnym odebrali Kazimierz Nóżka i Marcin Scelina, leśniczowie z Nadleśnictwa Baligród, zaś wyróżnienie w tej samej kategorii otrzymał Jacek Szarek, dziennikarz TVP Rzeszów.

Leśniczowie Nóżka i Scelina są doskonale znani z prowadzonego przez siebie profilu Nadleśnictwa Baligród na Facebooku, który osiąga rekordowe w skali kraju  zasięgi i ma  rekordową liczbę fanów. Ponadto obydwaj panowie w czasie pozasłużbowym mocno angażują się w działalność medialną na rzecz pozytywnego wizerunku bieszczadzkiego leśnictwa.

Jacek Szarek wyróżniony został za propagowanie działań Lasów Państwowych w dziedzinie ochrony przyrody, zwłaszcza za realizację materiałów filmowych na temat bieszczadzkich żubrów.

 

Główną nagrodę w dziedzinie dokonań naukowych otrzymał zespół naukowców z Instytutu Badawczego Leśnictwa pod kierownictwem dra Krzysztofa Stereńczaka.

Godne podkreślenia jest, że laureaci zdecydowali się przekazać ją w całości na rzecz Fundacji Pomoc Leśnikom działającej w Krośnie, ale obejmującej swą pomocą całą leśną Polskę.

Tytuł Człowieka Roku Polskich Lasów kapituła przyznała prof. Jackowi Hilszczańskiemu, dyrektorowi Instytutu Badawczego Leśnictwa.

 

Nagroda im. Dyrektora Adama Loreta przyznawana jest od 2000 r. wybitnym naukowcom, leśnikom oraz osobom szczególnie zasłużonym dla rozwoju i promocji Lasów Państwowych. Jej patronem jest przedwojenny dyrektor Lasów Państwowych, urodzony w Jaśle, bardzo zasłużony dla rozwoju polskiego leśnictwa, znakomity organizator i wizjoner, zamordowany przez NKWD na przełomie 1939/40 roku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE