Reklama

AUTOSAN obejmuje patronatem Zespół Szkół nr 3 w Sanoku [FOTO]

Opublikowano: sob, 16 maj 2020 14:56
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 13 maja br. w siedzibie Spółki AUTOSAN zawarta została umowa patronacka, na mocy której obejmuje ona swoim patronatem klasy w Zespole Szkół nr 3 w Sanoku w zawodach technik programista oraz technik pojazdów samochodowych.

Umowę podpisali: Pan Krzysztof Futyma – Dyrektor Szkoły oraz Pan Eugeniusz Szymonik – Prezes Zarządu i Pan Bogdan Ryniak – Członek Zarządu AUTOSAN sp. z o.o. w obecności Starosty Sanockiego Pana Stanisława Chęcia. W wydarzeniu wzięli również udział Wicedyrektorzy Szkoły, Panowie Bogusław Bałut i Arkadiusz Zulewski.

Starosta Stanisław Chęć wyraził nadzieję, że objęcie opieką uczniów Zespołu Szkół nr 3 może stanowić pierwszy krok do nawiązania równie ścisłej współpracy z Instytutem Techniki Uczelni Państwowej z Sanoka, w której często dalszą naukę podejmują nasi absolwenci.

W zakładzie, w ostatnim czasie, rośnie zapotrzebowanie na kadry inżynieryjno-techniczne w związku z intensywnym rozwojem parku maszynowego i automatyzacją procesów produkcyjnych. Dlatego też Zarząd Autosanu zdecydował się na podjęcie współpracy z Zespołem Szkół nr 3 im. Mateusza Beksińskiego i Walentego Lipińskiego – patrząc historycznie – dawną „Przyzakładówką”, która powstała dzięki staraniom Dyrekcji Sanockiej Fabryki Autobusów w 1961 roku.

Uczniowie klas objętych patronatem będą mogli w praktyce poznać tajniki wybranych zawodów w trakcie prowadzonych w zakładzie zajęć. Zarówno Zarządowi Autosanu, jak i Dyrekcji Szkoły, zależy, aby absolwenci byli jak najlepiej przygotowani do pracy zawodowej i mieli szansę na jej podjęcie zaraz po ukończeniu edukacji. Wśród załogi Autosanu pracuje wielu dawnych uczniów ZS nr 3. Dziś niektórzy z nich pełnią funkcje kierownicze; sporo osób ukończyło studia techniczne, specjalistyczne szkolenia, zdobyło nowe umiejętności.

Na rynku pracy, nie tylko w Polsce, zaczyna brakować specjalistów. Odczuwają to szczególnie firmy produkcyjne. Fachowcy typu automatyk, mechatronik, mechanik, elektryk, programista, informatyk, konstruktor są dziś na wagę złota. Dlatego też pracodawcy współpracują ze szkołami o profilach technicznych, aby w przyszłości zapewnić sobie wykwalifikowanych pracowników, zwłaszcza kadry techniczne.

Autosan jest otwarty na młodych ludzi, którzy chcą się uczyć i rozwijać zawodowo. Dzięki praktykom zawodowym w firmie i wykonywaniu realnych zadań wspólnie z doświadczonymi pracownikami uczniowie będą mieli szansę dobrze poznać produkt i kulturę organizacyjną dużego zakładu produkcyjnego, co z kolei przyczyni się do łatwiejszego startu absolwentów na rynku pracy.

 

Źródło: zs3.sanok.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 2 lata temu | ocena +0 / -0

    Absolwent

    I zamiatanie podlog cale praktyki tak jak j w centurionie