Reklama

Angielski dla nich niestraszny

Opublikowano:
Autor:

Angielski dla nich niestraszny - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przeprowadzony konkurs wiedzy z języka angielskiego w jednej z sanockich podstawówek pokazał, że już najmłodsi uczniowie nie mają żadnych problemów z tym językiem.

Na początku zmagania uczniów klas trzecich miały zasięg konkursu międzyszkolnego. Ale już od trzech wraz z rosnącą popularnością Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów klas trzecich zyskał rangę konkursu powiatowego. Organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 4 w Sanoku, zaś pomysłodawczyniami nauczycielki języka angielskiego.

Tegoroczna edycja, którą przygotowały anglistki: Magdalena Bakuta, Olga Gruber, Magdalena Pietrow we współpracy z Krystyną Bukowską, miała miejsce 30 maja w sanockiej czwórce. Pod patronatem i opieką Beaty Wójtowicz, dyrektorki placówki.

Udział w konkursie wzięli uczniowie ze szkół podstawowych w Sanoku nr 1, 2, 3 oraz 4, a także młodzież ze szkół podstawowych w Besku i Zahutyniu. W każdej z wymienionych placówek odbyły się eliminacje wstępnie, z których wyłoniono po trzech reprezentantów.

Olimpiada podzielona była na dwa etapy, część indywidualną i zespołową. W pierwszym etapie uzdolnieni językowo uczniowie mieli do rozwiązania test sprawdzający wiedzę gramatyczno-leksykalną oraz ich umiejętności lingwistyczne. Etap zespołowy składał się z testu wiedzy o kulturze krajów obszaru języka angielskiego.

W części indywidualnej zwyciężyła Patrycja Michałkiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 4, pokonując kolejno Maję Szubę ze szkoły podstawowej w Besku i Oliviera Rąpałę z sanockiej czwórki, którzy uplasowali się na drugim miejscu ex aequo. W zaciętej rywalizacji także ex aequo trzecią lokatę zajęli Ignacy Jurkowski ze Szkoły Podstawowej nr 1 i Micheal Matovic z beskiej podstawówki.

W zmaganiach drużynowych niepokonana okazała się Szkoła Podstawowa nr 1, drugie miejsce wywalczyła sanocka dwójka, a trzecie Szkoła Podstawowa nr 3.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE