Reklama

ALOSZA AWDIEJEW, Opowiem Ci kawał. Życie ludzkie od zabawnej strony. 

Opublikowano:
Autor:

ALOSZA AWDIEJEW, Opowiem Ci kawał. Życie ludzkie od zabawnej strony.  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 3 grudnia zapraszamy na koncert słynnego kabareciarza Alosza Awdiejewa do Przemyśla. Koncert jest połączony z promocją książki Opowiem Ci kawał. Życie ludzkie od zabawnej strony.

Przekrój życia ludzkiego w kawał(k)ach.

– Napijesz się wódki? – pyta Rosjanin przyjaciela.
– Nie, bo za tydzień mam ważne spotkanie.

 

Wszystko to żarty, ale dopiero opowiedziane przez Aloszę przestają trącić złośliwością, a zaczynają być przejawem współodczuwania i zainteresowania drugim człowiekiem.
Andrzej Poniedzielski

 

Gdzie kryje się dowcip? Na kartach książki. I to nie jeden. Kilkaset. Nasz człowiek z Rosji Alosza Awdiejew zbiera kawały od 40 lat. Mógł w tym czasie wiele osiągnąć, np. zostać prezydentem Rosji, szefem FIFA, a może nawet rektorem UJ, a poświęcił się żartom (czasami jeszcze koncertuje). Nie zmarnujmy jego ciężkiej pracy. Pośmiejmy się trochę.

 

Alosza Awdiejew


Człowiek-instytucja, człowiek-orkiestra. Człowiek kultury i nauki. Jest wyjątkowym artystą estradowym i jednocześnie świetnym naukowcem – profesorem Uniwersytetu Jagiellońskiego. Do tego para się aktorstwem filmowym, nagrywa płyty oraz programy telewizyjne i radiowe, jest stałym felietonistą miesięcznika „Charaktery" oraz tłumaczem poezji. Rosjanin z polskim obywatelstwem, który – ze stypendium Radia Moskiewskiego w kieszeni – przybył do Krakowa w 1967 roku. Tak zaczęła się przygoda z Polską, która z czasem przemieniła się w drogę życia trwającą do dziś. Mówi o sobie: jestem Polakiem z wyboru i dodaje przewrotnie, że to bardziej komfortowo niż być kimkolwiek z przymusu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE