Reklama

Akcja edukacyjna „ Senior na drodze - pamiętaj o bezpieczeństwie”

Opublikowano:
Autor:

Akcja edukacyjna „ Senior na drodze - pamiętaj o bezpieczeństwie” - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zapraszamy do uczestnictwa w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „ Senior na drodze - pamiętaj o bezpieczeństwie”.

W tym roku spotkania z seniorami odbędą się w 94 miejscowościach na terenie całej Polski. Akcja organizowana jest przez Ministerstwo Infrastruktury i Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, partnerem lokalnym akcji jest Powiat Sanocki. Celem akcji jest uświadamianie kierowców, rowerzystów i pieszych 60+, jak zgodnie z zasadami - prawidłowo i bezpiecznie poruszać się po drodze, w jaki sposób stosować elementy odblaskowe i dlaczego są one tak ważne oraz jak sprawność psychofizyczna (która z wiekiem jest coraz słabsza), ma wpływ na zdolność kierowania autem, rowerem, ale również na korzystanie z drogi jako pieszego.

Lokalni policjanci i eksperci ruchu drogowego poruszą zagadnienia związane z bezpieczeństwem w danym powiecie oraz podpowiedzą na co zwracać szczególną uwagę, by zawsze bezpiecznie dotrzeć do celu. Uczestnicy akcji, którzy przyjadą na rowerach będą mogli zostawić je w serwisie rowerowym, gdzie wykonany zostanie podstawowy, bezpłatny przegląd techniczny roweru oraz jego doposażenie w elementy wyposażenia obowiązkowego, związane z bezpieczeństwem.

Udział w całym wydarzeniu jest bezpłatny.

Spotkanie w Sanoku zostało zaplanowane na dzień 11 lipca br. w godzinach 15.00-17.00 w sali gobelinowej Muzeum Historycznego w Sanoku oraz na dziedzińcu zamkowym.

Wszystkie szczegółowe informacje na temat akcji znajdą Państwo na stronie https://seniornadrodze.pl/.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE