Reklama

6 osób hospitalizowanych na Podkarpaciu ze względu na koronawirus SARS-CoV-2

Opublikowano:
Autor:

6 osób hospitalizowanych na Podkarpaciu  ze względu na koronawirus SARS-CoV-2 - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W środę minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował o pierwszym przypadku koronawirusa SARS CoV 2 w Polsce. Chory to 66 - letni mężczyzna, który zaraził się w Niemczech.

Przebywa obecnie w szpitalu w Zielonej Górze, a z informacji, jakie podała mediom jego żona, wynika, że nie ma powodu do obaw. Badaniami objęto jego rodzinę i bliskich. Także na Podkarpaciu, jak poinformowała dziś Małgorzata Waksmundzka-Szarek - rzecznik Prasowy Wojewody Podkarpackiego trwają badania i hospitalizacja 6 osób, które mogły przebywać w ostatnim czasie w rejonach utrzymującej się transmisji wirusa.

Zakażenia koronawirusem 2019-nCov

Koronawirus SARS-CoV-2 pojawił się w grudniu w Wuhan w środkowych Chinach, skąd przedostał się na wszystkie kontynenty. Na całym świecie zanotowano już ponad 95 tys. zachorować. Zmarło 3285 osób, z czego najwięcej w Chinach i jednym z jego regionów administracyjnych – Honkongu, a także w Tajlandii.

 

159 osób badanych na Podkarpaciu w związku z transmisją korona wirusa

Jak poinformowała dziś Małgorzata Waksmundzka-Szarek- rzecznik Prasowy Wojewody Podkarpackiego: od 24 stycznia Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny objął nadzorem epidemiologicznym osoby, które przebywały w ostatnim czasie w rejonach utrzymującej się transmisji wirusa. Sprawdzano ich stan zdrowia i, ze względów bezpieczeństwa, były lub są objęte dwutygodniowym nadzorem epidemiologicznym.

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem Podkarpackiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego pozostaje 159 osób. Co istotne: wszystkie są zdrowe.

 

Trwa hospitalizacja 6 osób i badania na obecność koronawirusa SARS-CoV-2

Obecnie, jak podaje Pani rzecznik 6 osób z województwa podkarpackiego przebywa w szpitalu, gdzie poddawane są badaniom na obecność koronawirus SARS-CoV-2.

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV 2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano już 35 testów. Do tej pory wszystkie były ujemne.

 

Dotychczas na Podkarpaciu nie stwierdzono żadnego przypadku osoby zarażonej koronawirusem  SARS-CoV-2. Jednak obawy związane z wirusem spowodowały już m.in. odwołanie imprez masowych w Rzeszowie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE