Reklama

Ogródek bez nocnych harców

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sygnały Czytelników Ta dam!!! Mieszkańcy bloków przy Cerkiewnej, Berka Joselewicza i Sobieskiego mają powody do zadowolenia. Ich petycję o zamykanie Ogródka Jordanowskiego w godzinach nocnych burmistrz m. Sanoka przyjął z pełnym zrozumieniem. W krótkim czasie podjął decyzję, iż wszystkie bramki (3) prowadzące do tego miejsca w godzinach 22 – 6 będą zamykane. Przywróciło to nadzieję, że dzikie harce, wyprawiane przez żądną mocnych wrażeń młodzież, przestaną im zakłócać sen.

Powróćmy jeszcze do petycji. Napisano w niej m. in. „…Latem ogródek stał się miejscem regularnych, wieczorno-nocnych schadzek młodzieży. Służy im do spożywania alkoholu, głośnego słuchania muzyki, wrzasków, dewastowania sprzętu, a także załatwiania potrzeb fizjologicznych. Co gorsze, w spotkaniach tych nierzadko biorą udział nieletni. O powszechności tego procederu świadczy fakt, iż każdego rana ogródek odwiedzany jest przez zbieraczy butelek, wynoszących je siatkami. Boiska, bieżnia, jak również plac zabaw dla maluchów nierzadko są pełne potłuczonego szkła, puszek po napojach, niedopałków i śmieci. W tym przypadku poświadczyć to mogą osoby odpowiedzialne za utrzymanie porządku (…)

  (…) Nie widzimy zasadności inwestycji w pełne ogrodzenie z trzema zamykanymi na klucz furtkami, jeśli park ten jest bez przerwy otwarty. Po godzinie 21-22 ogródek nie służy już mieszkańcom miasta absolutnie w żaden sposób zgodny z jego przeznaczeniem. Uważamy, że prostym rozwiązaniem byłoby zamykanie owych furtek na noc. Otwarty dostęp do ogródka w godzinach nocnych nie może oznaczać przyzwolenia na dewastowanie obiektu, za którego utrzymanie płacimy wszyscy (…)

(…) Ogródek jordanowski w centrum miasta winien być piękną wizytówką miasta, służącą jego mieszkańcom i przyjezdnym przez długie lata, stąd nasz apel o zamykanie go w godzinach nocnych…

Reakcja włodarzy miasta na petycję była szybka. 27 czerwca jej autorzy otrzymali odpowiedź, podpisaną przez z-cę burmistrza ds. rozwoju Artura Kondrata, w której komunikuje, iż Urząd podjął działania z realizacją postulatów w niej zawartych

. „…Istniejące furtki będą zamykane na klucz w godzinach nocnych (22-6). Przy każdej z nich zamontowane zostaną tablice informujące o godzinach otwarcia oraz o zainstalowanym monitoringu obiektu (…) Ponadto zobowiązałem Komendanta Straży Miejskiej do szczególnego zwrócenia uwagi na problem zakłócania ciszy i spokoju przez osoby przebywające a tym obiekcie w godzinach nocnych…”

Interweniowaliśmy w tej sprawie w naszym portalu, stąd z satysfakcją donosimy o reakcji władz miasta. Odnotowaliśmy fakt zakładania zamków przy furtkach i montażu tablic informacyjnych. Teraz czekamy na moment pierwszego zamknięcia, przekonani, że nastąpi on w najbliższych kilku dniach. W imieniu mieszkańców zamieszkałych w otoczeniu Ogródka Jordanowskiego tudzież w imieniu własnym, bardzo dziękujemy za zrozumienie i przychylne ustosunkowanie się do problemu!

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy